Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm ідентифікували офіцерів та персонал 1472-го військово-морського клінічного госпіталю (ВМКГ) Міністерства оборони Російської Федерації, які брали участь і були нагороджені за силове захоплення Криму.
Так, на сайті Міністерства оборони РФ зазначається, що “1472-й ВМКГ брав участь у чотирьох війнах".
Крюков Євгєній Владіміровіч – полковник медичної служби, який на момент початку операції окупації Криму був начальником 1472 ВМКГ МО РФ. Під його керівництвом лікарі-офіцери та інший персонал госпіталю були залучені до операції окупації Криму і згодом нагороджені за це медалями.
"Наприкінці квітня 2014 року в Головному військовому госпіталі ім. М. Н. Бурденка (м. Москва, Госпітальна пл., б. 3) вибухнув корупційний скандал і новим начальником госпіталю призначили полковника медичної служби Євгєнія Крюкова (попри його корупційне минуле). З окупованого Криму відразу в столицю РФ і невдовзі присвоєння звання генерал-майора медичної служби – стрімкий злет кар’єри як подяка за участь в операції захоплення Криму", – йдеться у повідомленні.
Вже як керівник госпіталю ім. Бурденка в інтерв’ю кореспонденту газети “Червона зірка” Крюков сказав: "До речі, досвід служби в Севастополі знадобився і в Москві. Зараз ми робимо акцент на бойовій підготовці лікарського складу. Систематично відпрацьовуємо переведення госпіталю з мирного на воєнний час".
Бєрвіцкій Канстантін Анатольєвіч – підполковник медичної служби, заступник начальника госпіталю, який тимчасово виконував обов’язки начальника 1472 ВМКГ.
Муринін Владіслав Алєксандровіч – підполковник (нині полковник) медичної служби, який згодом став новим начальником 1472 ВМКГ.
"У 2001 році закінчив Томський військово-медичний інститут. З 2002 по 2007 року служив на різних військових посадах у Далекосхідному військовому окрузі РФ. У 2010 році закінчив Військово-медичну академію у Санкт-Петербурзі. Після закінчення академії був призначений на посаду головного інфекціоніста Сибірського військового округу. Через рік став заступником начальника 321 окружного військового клінічного госпіталю з медичної частини. У листопаді 2014 року у наказом міністра оборони РФ призначений начальником 1472 військово-морського клінічного госпіталю (федеральна державна бюджетна установа "1472 військово-морський клінічний госпіталь" міністерства оборони РФ, рос. – ФГБУ “1472 ВМКГ” МО РФ)", – йдеться у повідомленні.
Нагороджений медалями міністерства оборони: "За воїнську доблесть" I і II ступеню, "За відзнаки у військовій службі" III і II ступеню та іншими нагородами.
Гончарова Наталья Гєннадієвна – анестезіолог-реаніматолог 1472-го ВМКГ міністерства оборони РФ.
"Закінчила в 1982 року Андіжанський державний медичний інститут ім. Калініна, диплом ИВ-І №270206", – йдеться у повідомленні.
Також Гончарова опублікувала фото нагородного посвідчення до медалі за окупацію Криму свого чоловіка Владіміра Гончарова.
У профілі Гончарової є групова фотографія медиків 1472-го ВМКГ, нагороджених медалями за окупацію Криму( фото вище).
Бабирін Ігорь Юрьєвіч – лікар-анестезіолог 1472-го ВМКГ МО РФ, нагороджений медаллю за окупацію Криму.
Так, Бабирін не опублікував фото отриманої медалі у своїх профілях соцмереж, "напевно побоюючись, що імідж окупанта завадить його поїздкам за кордон".
Байбуєва Сусана Аблямітовна – лікар-анестезіолог 1472-го ВМКГ Міністерства оборони РФ.
"Впізнана на кількох фотографіях в альбомі Гончарової, зокрема й на груповому фото з медаллю за окупацію Криму", – йдеться у матеріалі.
Жукєвіч (Какора) Вікторія – працює в 1472-му ВМКГ Міністерства оборони РФ.
"У 2008 році закінчила Кримський медичний коледж.Нагороджена медаллю за окупацію Криму: впізнана з медаллю в альбомі Гончарової", – йдеться у повідомленні.
Зубенко (Мітьокіна) Єлєна – медична сестра, під час окупації Криму працювала в 1472-му ВМКГ МО РФ, згодом звільнилася. Також нагороджена медаллю за окупацію Криму.
"Звертаємо увагу силових структур України: Зубенко приїздила в Хмельницьку область у 2015 році, про що свідчать фотографії в її профілі і може знову спробувати приїхати на вільну територію України", – йдеться у повідомленні.
Крім того, вона була в Грузії та Чорногорії.
Ринденкова (Александрова) Олена Павлівна – працювала операційною медсестрою КЕЛ у ФДБУ філіал №1 “1472 ВМКГ” міністерства оборони РФ на момент початку російської агресії в Криму.
"Мешкає в окупованому Севастополі за адресою: Ленінський р-н, вул. Гоголя, 33, кв. 75, тел. 541601. Військова служба: з 2007 року Військово-медичний клінічний центр Кримського регіону. Це український госпіталь, адреса: 99059, м.Севастополь, Гагарінський район, бухта Омега. На фотографії нижче на формі товаришки по службі бачимо український шеврон. Як український військовослужбовець вочевидь давала присягу на вірність Україні. Зрадила. Нагороджена медаллю за окупацію Криму. На фото Ринденкова обіцяє дати відсіч "фашистам", – йдеться у повідомленні.
Полішко Єлєна Вікторовна – працівник 1472 ВМКГ міністерства оборони РФ.
"Активна учасниця організованих Росією масових заворушень у Криму, що відбувалися на першому етапі окупації і мали на меті бути прикриттям присутності російських окупаційних військ. Палка шанувальниця “Беркуту” – 22 лютого 2014 зустрічала кримський “Беркут”, що повернувся з Києва. Нагороджена медаллю за окупацію Криму", – йдеться у публікації.
У свою чергу, Полішко опублікувала у своєму альбомі фотографію нагородного посвідчення до медалі за окупацію Криму свого чоловіка Ігоря Полішко.
Тіщєнко (Свяжіна) Людміла Канстантіновна – працівник 1472 ВМКГ міністерства оборони РФ.
"У профілях Єлєни Полішко та її чоловіка Людміла Тіщєнко позначена як родичка. Нагороджена медаллю за окупацію Криму", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо. 25 червня InformNapalm оприлюднив дані щодо російських військових 810-ї окремої бригади морської піхоти Чорноморського флоту ВМФ Росії, які брали участь в анексії Криму.