У Європейській раді заявили. що «Північний потік-2» не відповідає нормам ЄС

18 Грудня 2015, 21:27

Президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що пропозиція проекту газопроводу «Північний потік-2» не відповідає нормам ЄС щодо диверсифікації джерел постачання і може підірвати роль України як газового транзитера. Про це він сказав 18 грудня на прес-конференції після закриття дводенного саміту у Брюсселі.

«Єврокомісія вважає, що будівництво газопроводу «Північний потік-2» посилить залежність Європи від одного постачальника і сконцентрує близько 80% російського газу на одному маршруті. Це також дозволить російському «Газпрому» домінувати на німецькому ринку, збільшивши постачання газу до понад 60%. На мою думку, цей проект не допоможе ні диверсифікації, ні зниженню енергетичної залежності. Але, звісно, комісія має завершити свою технічну і правову оцінку щодо наших сьогоднішніх висновків», – сказав Туск.

Як президент Європейської ради, Туск не має фінального слова щодо того, чи буде проект «Північного потоку-2» погоджений Євросоюзом. Головну роль у цьому питанні відіграє Європейська комісія.

Як відомо, проект «Північний потік-2» є розширенням «Північного потоку», що з’єднає Росію та Німеччину. Нагадаємо, 4 вересня Газпром підписав угоди з п’ятьма європейськими компаніями про подвоєння транзиту газу через газогін Північний потік в обхід України. Компанії домовилися про будівництво двох трубопроводів із загальною річною потужністю 55 млрд кубометрів до 2019 році.

Раніше у США вирахували, яку шкоду може завдати Україні газопровід "Північний потік-2"

Також голови урядів 10 європейських країн у листі до Європейської комісії заявили, що плани Росії щодо будівництва газогону «Північний потік-2» не відповідають інтересам ЄС та загрожують дестабілізацією Україні.