НОВИНИ

Газпром підписав угоду про збільшення транзиту газу до ЄС

На думку аналітиків, нові домовленості ускладнять реверс газу з країн Євросоюзу до України.

В п’ятницю, 4 вересня, російський газовий монополіст Газпром підписав угоди з п’ятьма європейськими компаніями про подвоєння транзиту газу через газогін Північний потік в обхід України. Про це повідомило американське видання Politico.

Як зазначається, попри застереження єврокомісії щодо монополізації Газпромом європейського ринку, російська компанія володітиме 51% спільного підприємства - New European Pipeline AG – з компаніями E.ON, Shell, OMV і BASF / Wintershall (кожна по 10%) і ENGIE (9%).

Компанії домовилися про будівництво двох трубопроводів із загальною річною потужністю 55 млрд кубометрів до 2019 році.

«Угода також ускладнить зусилля України, щоб обійти Газпром через куівлю газу дешевше на реверсних ринках у Словаччині та Угорщині», - пише Politico.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Німеччина хоче завадити Єврокомісії продовжувати антимонопольну справу проти  російського Газпрому. 

Нагадаємо, 22 квітня Єврокомісія висунула обвинувачення проти Газпрому, заявивши, що російська компанія перешкоджала формуванню єдиного ринку та справедливої ціни для усіх країн ЄС. Як повідомлялося, йдеться про позов ЄС до Газпрому, в основі якого лежить багаторічне розслідування стосовно порушення правил ціноутворення та інших зловживань з боку російської компанії на європейському ринку, починаючи ще з 2004 року. Позитивне рішення суду у цій справі може примусити російського газового монополіста змінити бізнес-модель та сплатити колосальний штраф. Раніше заявляли, що його сума може сягати 9,3 млрд євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.