У Європарламенті закликали Німеччину змінити політику щодо “Північного потоку-2”

6 Листопада 2018, 19:31

У Європейському парламенті звернулися до канцлера Німеччини Ангели Меркель з проханням змінити політику щодо російського проекту газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє видання Postimees, посилаючись на інформагентство BNS.

 

Як зазначається, відповідний лист підписали 69 європарламентарів та ще приблизно 20 політиків з держав-членів Євросоюзу. Зокрема, у ньому наголошується, що уряд Німеччини розколює членів ЄС, розвиваючи цей проект.

 

"Просимо вас, пані канцлер, щоб ваш уряд переглянув і змінив свою політику щодо "Північного потоку-2". Припиніть гальмувати роботи, пов'язані з Газовою директивою. Підтримайте позицію Єврокомісії, Європарламенту. Дайте президенту Росії зрозуміти, що Німеччина підтримуватиме своїх партнерів по ЄС і Україну", – йдеться в листі.

 

Крім того, у зверненні політики підкреслили, що довіряючи до 80% поставок газу російському концерну "Газпром", Німеччина посилить свою енергетичну залежність, і це буде мати серйозні наслідки для енергетичної безпеки ЄС.

 

"Вступаючи короткозоро, Німеччина зневажає принципи солідарності ЄС. Ваш уряд не керується правильним пріоритетами, пані канцлер. Ми просимо, змініть курс", – зазначили європейські політики у листі.

 

Як повідомлялося, 27 березня компанія "Північний потік-2" (Nord Stream-2 AG) отримала дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу в німецькій вільній економічній зоні.

 

Канцлер Німеччини Ангела Меркель переконана, що будівництво газопроводу "Північного потоку-2" не поставить ФРН у велику залежність від поставок російського газу. Про це вона заявила в п'ятницю, 24 серпня, на зустрічі зі студентами Тбіліського державного університету імені Джавахішвілі.