Греції доведеться перейти на іншу валюту замість євро, якщо на референдумі громадяни висловляться проти запропонованих кредиторами заходів. Про це голова Європейського парламенту Мартін Шульц заявив в інтерв'ю німецькій радіостанції, передає Reuters.
«Чи залишиться Греція, як і раніше в єврозоні після такого референдуму? Це, безумовно, питання, але якщо вони скажуть «ні», то будуть змушені ввести іншу валюту після референдуму, тому що євро буде недоступний в якості платіжного засобу», – сказав Шульц.
При цьому він висловив надію, що громадяни Греції погодяться на пропозиції кредиторів за підсумками референдуму.
«Коли хтось вводить нову валюту, він виходить з єврозони. Це те, що мені дає деяку надію, що люди не проголосують проти сьогодні», – заявив глава Європарламенту.
Нагадаємо сьогодні у Греції проходить референдум за умовами угоди країни з міжнародними кредиторами.
Громадяни повинні відповісти на питання: чи приймати вимоги кредиторів і продовжити політику жорсткої економії, або ж відмовитися від їх пропозиції.
Голосування на референдумі в Греції почалося о 7:00. Дільниці для голосування закриються о 19:00 за місцевим часом, попередні результати очікують близько 21:00.
Як відомо, на думку міністра закордонних справ ФРН Франка-Вальтера Штайнмайєра, вихід Греції з єврозони не матиме фатальних наслідків для економіки ЄС, але він дуже боляче вдарить по іміджу Європи.
Як повідомлялося, 1 липня міністри фінансів єврозони вирішили припинити переговори із Грецією щодо можливої нової програми порятунку країни до референдуму, який запланований на неділю.
Нагадаємо, в ніч на 28 червня парламент Греції схвалив пропозицію прем'єр-міністра країни Алексіса Ципраса щодо проведення 5 липня референдуму, на якому громадяни вирішать, чи варто приймати умови кредиторів. Зокрема, йдеться про подальшу фінансову допомогу в обмін на заходи бюджетної економії, проти яких завжди виступав нинішній грецький уряд. Крім того, наслідком вибору греків може бути вихід країни із зони євро та перехід на драхму.
Окрім того, 30 червня грецький уряд попросив в ЄС про новий кредит на суму близько 30 млрд євро від Європейського механізму стабільності, які Афінам виплачували б впродовж наступних двох років.
Читайте також: The Economist: Грецька криза змінила Європу назавжди.