У Європейському парламенті закликали поглибити співпрацю та знайти нові шляхи підтримки країн на східних кордонах Євросоюзу, зокрема з Україною, Грузією і Молдовою. Про це йдеться в заяві оприлюдненій на сайті Європарламенту.
Згідно з повідомленням, звіт про власну ініціативу вже прийнятий Комітетом у закордонних справах. Очікується, що документ буде проголосований усіма членами Європарламенту на пленарному засіданні в Страсбурзі.
Основна увага приділяється Україні, Грузії і Молдові – країнам, які досягли значного прогресу в співробітництві з ЄС. Головним в списку рекомендацій є створення цільового фонду для зазначених країн.
"Цільовий фонд є інструментом розвитку для швидкого і гнучкого реагування ЄС на кризові і посткризові ситуації. Він об'єднає ресурси державних і приватних донорів для інвестицій в проекти, спрямовані на поліпшення соціально-економічних структур", – йдеться в повідомленні.
Комітет також рекомендує посилити підтримку економічних реформ і модернізувати нинішнє партнерство, щоб заохочувати прогрес у запровадженні країнами-партнерами реформ, пов'язаних з ЄС.
Крім того, у відомстві наголосили на необхідності підтримати тиск на Росію для вирішення територіальних конфліктів за участю цих країн.
У заяві зазначається, що це особливо актуально на даний момент, оскільки санкція ЄС щодо Росії буде переглянуто в січні 2018 року.
Нагадаємо, 10 жовтня Комітет Європарламенту у закордонних справах затвердив проект резолюції, яка пропонує конкретні заходи на підтримку країн "Східного партнерства", зокрема, України, Молдови та Грузії. Раніше парламентарі Молдови, України та Грузії, що входять у формат "Східного партнерства", планують звернутися до Європарламенту з вимогою прийняти резолюцію про політичну підтримку трьох держав і розробку дорожньої карти вступу в Євросоюз.