НОВИНИ

У Європарламенті виступили за створення "Східного партнерства +"

Так, у затвердженому проекті резолюції ЄП пропонує конкретні заходи на підтримку країн "Східного партнерства", зокрема, України, Молдови та Грузії.

У вівторок, 10 жовтня, комітет Європарламенту у закордонних справах затвердив проект резолюції, яка включає рекомендації керівним інституціям ЄС щодо опрацювання порядку денного і рішень саміту "Східного партнерства", який пройде 24 листопада у Брюсселі. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Проект резолюції пропонує конкретні заходи на підтримку країн "Східного партнерства", зокрема, України, Молдови та Грузії. 

При цьому європарламентарії виступили за створення так званої моделі "Східне партнерство+" для країн, які досягли суттєвого прогресу у проведенні реформ, спрямованих на зближення з ЄС, задля створення можливостей у приєднанні до митного та енергетичного союзів, до Шенгенської зони, скасування тарифів за роумінг, а також залучення до спільної політики безпеки та оборони ЄС.

У проекті документа також йдеться про створення трастового фонду для України, Грузії та Молдови, який має забезпечити приватні і державні інвестиції у соціально-економічну інфраструктуру цих країн.

ЄП також підтримує проведення подальших економічних реформ у країнах "Східного партнерства", включаючи ліквідацію монополій, обмеження ролі олігархів, запобігання відмиванню грошей та уникнення від оподаткування.

До того ж у документі наголошується на необхідності продовження тиску на Росію з метою вирішення конфліктів у Східній Україні та відновлення суверенітетів на окупованих територіях: України у Криму, Грузії в Абхазії і Південній Осетії та Молдови у Придністров’ї.

Слід додати, що профільний комітет законодавчого органу ЄС підтримує й розгортання озброєної поліцейської місії ОБСЄ на сході України.

Як повідмолялось, посли країн Євросоюзу 27 вересня у Брюсселі обговорили проведення саміту "Східного партнерства" та європейські прагнення України.

Раніше парламентарії Молдови, України та Грузії, що входять у формат "Східного партнерства", планують звернутися до Європарламенту з вимогою прийняти резолюцію про політичну підтримку трьох держав і розробку дорожньої карти вступу в Євросоюз. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.