У Європарламенті не знають точного сценарію звільнення Тимошенко

17 Жовтня 2013, 14:39

Як заявляє джерело, озвучений євродепутатом Мареком Сівцем варіант з оплатою штрафу та втратою громадянських прав на 3 роки – лиш один з можливих варіантів.

"Це не була пропозиція Кокса-Кваснєвського. Це було обговорення можливих варіантів, така мозкова атака. Пошук рішення ще триває", – пояснив співрозмовник.

Він підкреслив, що засідання проходило в закритому форматі, у зв'язку з чим той факт, що Сівець написав про це, викликає "здивування і засмучення".

Як стверджують учасники засідання, на обговорення запропонували два підходи до вирішення ситуації з Тимошенко: перший – за допомогою прийняття спеціального закону, другий – часткове помилування.

За словами джерела, шлях прийняття спеціального закону "веде до проблем, так як ніхто не знає, як вирішувати ситуацію після одужання Тимошенко".

"Що буде далі, коли вона пройде курс лікування через три, чотири або п'ять місяців? Вона повинна буде повернутися в Україну, у якому статусі? Тут виникають питання, на які складно дати відповідь", – пояснив співрозмовник.

Інше джерело підтвердило, що при обговоренні варіанту часткового помилування посилалися на чинне законодавство про скорочення терміну ув'язнення, застосування штрафу та обмеження права балотуватися на виборах.

"Вона може пожертвувати деякою сумою грошей для майбутнього країни. Їй буде надана можливість виїхати за кордон, але її статус не зміниться, вона не буде невинною", – розповів учасник засідання.

Він додав, що можливе застосування та інших обмежень, наприклад, обмеження на можливість участі у виборах на кілька років.

"В цілому, атмосфера була позитивною, рішення близько, і Кокс і Кваснєвський сподіваються, що президент України прийме їх пропозицію", – підсумував співрозмовник.

Як повідомлялось, 15 жовтня Олександр Кваснєвський повідомив, що ЄС запропонував президенту Віктору Януковичу застосувати до екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко процедуру «часткового помилування», зокрема, зменшити її термін ув’язнення з 7 років до 2 років, які екс- прем’єр вже перебуває в ув`язненні. Пізніше оприлюднили текст звернення Кокса та Кваснєвського до президента з проханням про помилування Тимошенко. 

Начальник Департаменту країн Східного партнерства та Європейської служби зовнішньої дії Дірк Шубель повідомив, що ЄС прийматиме остаточне рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною 18 листопада. За словами Шубеля, якщо до цього часу питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко не буде вирішено прийнятним способом, ЄС відмовиться від підписання угоди з Україною на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада.

Нагадаємо, посли Франції, Німеччини та Польщі вважають, що без звільнення Тимошенко підписання угоди з ЄС неможливе.