Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова закликали належно розслідувати факт оприлюднення на сайті центру "Миротворець" особистих даних українських та іноземних журналістів, які отримали акредитацію на тимчасово окупованій території Донбасу. Про це йдеться у повідомленні Представництва ЄС в Україні.
Згідно з повідомленням, голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський та посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль зустрілися з Аваковим і зробили заяву, у якій "закликали правоохоронні органи України вдатися до необхідних кроків, аби гарантувати, що усі особисті дані журналістів, оприлюднені на сайті "Миротворець", вилучені. Також вони закликали вжити заходів, аби цей контент більше не публікувався".
- Читайте також: Оприлюднення даних іноземних журналістів на сайті "Миротворець" зашкодить репутації України – посол ЄС
"Вони наполегливо попросили українську владу надати необхідний захист усім журналістам, яких було викрито у цьому списку, – особливо, зважаючи на те, що низка з них вже отримала погрози", – йдеться у повідомленні.
Окрім того, Томбінський і Вайль "закликали правоохоронні органи України провести належне розслідування".
Нагадаємо, сайт "Миротворець" пов'язаний з нардепом Антоном Геращенком, був створений для встановлення осіб сепаратистів або людей, які допомагають їм.
Навколо сайту розгорівся скандал через публікацію даних близько 5 тисяч журналістів, які отримали "акредитацію" у терористів "ДНР" та "ЛНР". Крім представників українських ЗМІ, до списку потрапили також кореспонденти іноземних видань.
Після публікації списку журналісти поскаржилися на незаконність оприлюднення їхніх персональних даних. У підсумку прокуратура Києва почала розслідування за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.
ЄС зажадав видалити список акредитованих журналістів, а омбудсмен Валерія Лутковська закликала закрити сайт. Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович висловила стурбованість щодо безпеки журналістів та інших працівників засобів масової інформації в Україні після витоку їхніх особистих даних до інтернету.
Проект "Миротворець" заявив про тиск і оголосив, що завершує роботу сайту, проте згодом відновився і опублікував доповнений список із персональними даними журналістів.