У ЄС задля боротьби з фейками запропонували створити Кодекс принципів для соцмереж

12 Березня 2018, 16:39

Робоча група Європейської комісії, створена для боротьби з фейковими новинами, запропонувала створити Кодекс принципів для онлайн-платформ та соціальних мереж. Про це пише "Європейська правда".

 

Група незалежних експертів виступила за створення Кодексу принципів, який інтернет-платформи та соціальні мережі повинні зобов’язатися виконувати. Серед 10 ключових принципів, викладених в звіті, онлайн-платформи повинні, наприклад, забезпечувати прозорість, пояснюючи алгоритм відбору новин.

 

У співпраці з європейськими новинними агентствами соцмережам також пропонується вжити ефективних заходів для поліпшення видимості новин, яким варто довіряти, та полегшити доступ користувачів до них.

 

У групі також рекомендують заохочувати медіаграмотність та розробити інструменти, що дозволяють користувачам мережі і журналістам боротися з неправдивою інформацією.

 

Робоча група складається з 39 експертів. Це представники громадянського суспільства, соціальних мереж, новинних організацій, журналістів та дослідників. Групу створили для консультацій Комісії щодо оцінки масштабу фейкових новин в інтернеті.

 

Як повідомлялося, у січні 2018 року російські хакери здійснили кібератаку на новинний портал Литви та поширили фейк про главу Міноборони країни.

 

Нагадаємо, у січні у Європейському парламенті назвали кроки для протистояння втручанням Росії у виборчі кампанії і російській пропаганді, а саме: неупереджено розслідувати російське втручання у виборчі кампанії; запровадити цілеспрямовані санкції у зв'язку з хакерством публікацією сфальсифікованих конфіденційних даних.