НОВИНИ

Фейк про главу Міноборони. Російські хакери здійснили кібератаку на новинний портал Литви

У статті була представлена вигадана історія про те, що Раймундас Каробліс нібито домагався журналіста і зізнався в тому, що є геєм.

Російські хакери здійснили кібератаку на литовський  новинний сайт tv3.lt та оприлюднили неправдиву інформацію про міністра оборони Литви Раймундаса Каробліса. Про це повідомляє портал Delfi.

 

За попередніми даними, за IP-адресою визначили, що сайт зламали через комп'ютер, встановлений в Санкт-Петербурзі.

 

Головний редактор порталу Артурас Анужіс повідомив, що сайт зламали о 19.15, а через дев'ять хвилин з'явилася фейкова новина, через п'ять хвилин портал прибрав її.

 

Зазначається, що в статті була представлена вигадана історія про те, що Каробліс нібито домагався журналіста Рідаса Ясюленіса і зізнався в тому, що є геєм.

 

Прес-секретар глави Міноборони Віта Раманаускайте назвала цей інцидент "ще одним доказом того, що ми живемо в умовах інформаційної війни і будь-яка людина може стати об'єктом фейкових новин".

 

"В умовах інформаційної війни організації повинні ще більше уваги приділити кібербезпеці. Буде проведено розслідування", - сказала вона.

 

За словами Раманаускайте, після того як новина була розміщена, посилання на неї було вислане за списком конкретних адресатів, включаючи уряд, міністерства і посольства. Стаття була написана досить правильною литовською мовою, у ній сказано, що, крім Ясюленіса, ще вісім дипломатів анонімно розповіли про домагання з боку Каробліса.

 

Наголошується, що це вже не перший інцидент, коли хакери зламують литовські інформаційні портали і розміщують на них фейкові новини.

 

Як повідомлялося 17 січня, у Європейському парламенті назвали кроки для протистояння втручанням Росії у виборчі кампанії і російській пропаганді, а саме: неупереджено розслідувати російське втручання у виборчі кампанії; запровадити цілеспрямовані санкції у зв'язку з хакерством публікацією сфальсифікованих конфіденційних даних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.