У ЄС виступили за проведення газових переговорів одразу після виборів президента України

9 Квітня 2019, 15:55

Віце-президент Європейської комісії з питань енергетичного союзу Марош Шевчович у вівторок, 9 квітня, заявив, що Єврокомісія хоче провести переговори у форматі ЄС-Україна-Росія щодо майбутнього транзиту російського газу через Україну відразу після президентських виборів в Україні.

 

Він нагадав, що під час останньої зустрічі, що відбулася в січні, сторони домовилися "спробувати зустрітися знову десь у середині травня".

 

"Але поки що, і я це розумію, особливо через виборчу кампанію в Україні, ми ще не отримали відповідь (щодо зустрічі). Але я можу вас запевнити, що ми робитимемо все можливе, щоб провести тристоронню зустріч до літа або до літніх канікул", – повідомив віце-президент ЄК у Брюсселі.

 

Шевчович наголосив, що "часу залишається мало". "Усі ми маємо усвідомлювати, що зима вже за рогом. Ми маємо вирішити ситуацію з постачанням газу не лише для наступної зими, але, як вам відомо, топ-пріоритет для Європейського Союзу гарантувати безпеку довгострокового транзитного контракту через Україну, як мінімум, на наступні 10 років. Це наш пріоритет. Ми хочемо провести зустріч якомога швидше після президентських виборів в Україні", – деталізував він.

 

Нагадаємо,  9 січня Шефчович повідомив, що в Брюсселі 21 січня відбудуться тристоронні переговори з Україною та Росією щодо довгострокового транзиту газу до ЄС. 

 

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" вважає неприйнятними озвучені Російською Федерацією умови укладення контракту на транзит газу. 

96