У ЄС підтримали плани України щодо ринку землі

13 Листопада 2019, 12:10

Європейський Союз підтримує плани української влади щодо відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення. Про це йдеться у заяві Представництва ЄС в Україні у Facebook

 

 

"Реформа повинна базуватися на стандартах верховенства права, прозорості, сталості та справедливості", – зазначили у Представництві. 

 

Там додали, що Євросоюз та інші міжнародні партнери готові запропонувати Україні свій досвід та підтримку у процесі реформи. 

 

"Важливо встановити гарантії відкриття ринку, щоб уникнути надмірної концентрації землі в руках кількох операторів, забезпечити справедливу систему щодо малих власників землі, які бажають продати свої земельні ділянки, та гарантувати права активних дрібних фермерів, які бажають придбати землю сільськогосподарського призначення", – пишуть у заяві. 

 

Як зазначається, у ЄС вважають, що відкриття ринку землі стане початком масштабної земельної реформи. 

 

Нагадаємо, Верховна Рада в середу, 13 листопада, розглядає законопроекти щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

 

22 жовтня міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що в Міжнародного валютного фонду немає конкретних вимог щодо запровадження ринку землі, зокрема щодо продажу землі іноземцям.

 

Кабінет міністрів України схвалив законопроект про проведення земельної реформи в Україні та відкриття ринку землі 25 вересня. 

 

Як повідомили 30 вересня, запуск ринку землі з 1 жовтня 2020 року призведе до збільшення вартості оренди за 1 гектар у середньому по країні з 1700 гривень у 2018 році до 4000 гривень у 2024. 

 

Утім, більшість українців не підтримують старт ринку землі. 15 жовтня оприлюднили результати опитування, яке показало, що на умовному референдумі щодо запровадження ринку лише 25,1% проголосовали би за його старт.