НОВИНИ

Сьогодні народні депутати розглянуть законопроекти про ринок землі

Згідно з Регламентом, у середу парламентарі працюватимуть у сесійній залі до 14 години.

Верховна Рада в середу, 13 листопада, розгляне законопроекти щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Про це йдеться в порядку денному, опублікованому на сайті парламенту.

 

Першим питанням в середу передбачено розгляд законопроекту 2178 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" і 11 альтернативних до нього.

 

Передбачено також розгляд законопроектів 2194 "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин" і 2195 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони".

 

У другому читанні заплановано розгляд законопроекту 0855 "Про внесення зміни до статті 4 Закону України "Про використання земель оборони" щодо підвищення ефективності використання виділених земельних ділянок" - він був ухвалений у першому читанні Верховною Радою попереднього, VIII скликання. Також у другому читанні парламентарії планують розглянути законопроекти 1209 і 1210 про внесення змін до деяких законів та до Податкового кодексу щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві.

 

Крім того, на порядку денному розгляд у першому читанні законопроектів 2043 "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" (щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації)", 1220 "Про внесення змін до Закону України "Про нотаріат" (щодо усунення законодавчих колізій та прогалин".


У першому читанні також планується розглянути законопроект 2015 "Про внесення доповнення до статті 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (щодо мешканців тимчасово окупованих територій) та 2113 щодо оптимізації кримінальної відповідальності суддів за постановлення завідомо неправосудного судового рішення.

 

У другому читанні депутати мають намір розглянути законопроект 0897 про внесення змін до деяких законів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, 0898 "Про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", а також 0942 про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні та 0945 щодо спрощення ліцензійних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

 

Для включення до порядку денного та прийняття рішення, зокрема, передбачено законопроекти 2078 про внесення змін до Закону України "Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів" та 2276 "Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства".

 

На порядку денному в середу також - три проекти постанов 2197, 2401 і 2421 "Про визначення представника Верховної Ради України до складу конкурсної комісії з визначення складу наглядової ради приватного акціонерного товариства "Експортно-кредитне агентство".

 

Згідно з Регламентом, у середу депутати працюватимуть у сесійній залі до 14 години. Решту дня парламентарії працюватимуть у комітетах, фракціях і групах.

 

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський 11 листопада заявив, що громадяни інших держав та іноземні компанії отримають право купувати українську землю, тільки якщо на це дасть згоду український народ на всеукраїнському референдумі.

 

Нагадаємо, 22 жовтня міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов заявив, що в Міжнародного валютного фонду немає конкретних вимог щодо запровадження ринку землі, зокрема щодо продажу землі іноземцям.

 

Кабінет міністрів України схвалив законопроект про проведення земельної реформи в Україні та відкриття ринку землі 25 вересня. 

 

Як повідомили 30 вересня, запуск ринку землі з 1 жовтня 2020 року призведе до збільшення вартості оренди за 1 гектар у середньому по країні з 1700 гривень у 2018 році до 4000 гривень у 2024. 

 

Утім, більшість українців не підтримують старт ринку землі. 15 жовтня оприлюднили результати опитування, яке показало, що на умовному референдумі щодо запровадження ринку лише 25,1% проголосовали би за його старт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.