У ЄНП стурбовані подіями в українській політиці

12 Липня 2013, 20:38

Лідери ЄНП закликали уряд України "вжити необхідних заходів для виконання критеріїв Ради ЄС, включаючи звільнення Юлії Тимошенко, та прийняття відповідних законів Верховною Радою України для того, щоб Угоду про асоціацію було підписано під час Саміту Східного Партнерства у Вільнюсі".

Європейські політики також наголосили, що "успіх саміту у Вільнюсі залежить від поваги до європейських цінностей владою України" та закликали владу звернути з негативного шляху до Саміту у Вільнюсі.

Крім того, політики закликали Європейську Комісію зробити чітку заяву, у якій згадані вище умови є обов'язковими для успіху Саміту у Вільнюсі.

Нагадаємо, 4 червня Україна та Європейський союз під час засідання Ради зі співробітництва затвердили зміни до порядку денного асоціації, визначальний перелік реформ, необхідних для зближення Києва і Брюсселя. Водночас прем'єр-міністр Микола Азаров висловив переконання, що Україна виконає всі необхідні умови для підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.

Низка європейських політиків неодноразово наголошували на тому, що підписання асоціації на саміті у Вільнюсі залежить від справи Тимошенко.