У Ічні Чернігівської області на технічній території військових складів 13 листопада виявили безпілотний літальний апарат "Фантом". Про це повідомляє прес-служба Збройних сил України.
"Безпілотний літальний апарат знаходився на землі поблизу одного зі сховищ. Після попереднього огляду зовнішніх пошкоджень не виявлено", – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, БПЛА передано працівникам Служби безпеки України, наразі тривають слідчі дії.
"Будь-які БПЛА над військовими частинами та розташуваннями військових підрозділів, а також над базами, складами та арсеналами або на підльоті до них будуть знешкоджені засобами РЕБ або збиті без попереджень, причетні до таких інцидентів особи – затримуватися та притягатися до відповідальності згідно з законодавством України", – наголосили в ЗСУ.
Як повідомлялося, 4 листопада поблизу одного з арсеналів Збройних сил України в забороненій зоні виявлено неправомірне використання безпілотного літального апарату.
Нагадаємо, 9 жовтня близько 03:40 біля міста Ічня Чернігівської області на території шостого арсеналу Міноборони почалися вибухи. У результаті надзвичайної ситуації було евакуйовано 12 тисяч місцевих жителів, 16 кілометрів території оголошено зоною надзвичайної ситуації.
Військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за фактом "недбалого ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану". У прокуратурі додали, що відповідний злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.
У ДСНС повідомили, що протягом кількох годин до населених пунктів Іржевець, Парафіївка та Івангород евакуйовано близько 12 тисяч осіб. Також через вибухи до лікарень звернулись 63 місцеві жителі, які скаржились на погане самопочуття через дим. Виконувач обов’язків міністра здоров’я України Уляна Супрун повідомила, що станом на 10:30 даних про загиблих і поранених не було. Людей, які перебували в Ічнянській Центральній районній лікарні евакуювали до медзакладів в Парафіївці та найближчих населених пунктів. Загалом евакуйовано 163 пацієнти. За словами Супрун, на місці працювали шість бригад екстреної медичної допомоги.
Пізніше повітряний простір закрили вже в радіусі 30 кілометрів, рух залізничного та автомобільного транспорту також призупинили.
У Міноборони повідомили, що розглядають кілька версій щодо причин вибухів у Ічнянському районі Чернігівської області на території шостого арсеналу Міноборони, зокрема диверсію. Встановлено, що пожежі, яка охопила п'ять сховищ, передували чотири підриви у різних місцях складу. Крім того, у міністерстві спростували озвучені раніше дані про 88 тисяч тон боєприпасів: насправді їх кількість у півтора два-рази менше. На складі не було боєприпасів до ракетних комплексів, загалом там зберігалася стрілецька зброя.
СБУ повідомила, що розглядають три версії щодо причин вибухів на території шостого арсеналу Міністерства оборони в Чернігівській області, а саме – диверсія, порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів, а також навмисний підпал чи підрив.
Тимчасовий виконувач обов'язків глави Національної поліції В’ячеслава Аброськіна повідомив, основною версією причини вибухів у Чернігівській області є диверсійні дії груп РФ. Своєю чергою, головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що спецслужби встановили, що в момент початку вибухів на території шостого арсеналу Міноборони в зоні покриття працював неідентифікований мобільний телефон, який могли використати для приведення вибухового пристрою в дію.
24 жовтня Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомила, що повністю ліквідували пожежу на території шостого арсеналу Міноборони біля міста Ічня Чернігівської області.
7 листопада військова прокуратура підтвердили, що вибухи на території шостого арсеналу Міноборони біля міста Ічня Чернігівської області сталися внаслідок диверсії.