НОВИНИ

Матіос повідомив, що вибухи на арсеналі біля Ічні могли здійснили через мобільний телефон

Головний військовий прокурор додав, що в справі наразі допитані понад 340 військовослужбовців.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомив, що спецслужби встановили, що в момент початку вибухів на території шостого арсеналу Міноборони в зоні покриття працював неідентифікований мобільний телефон, який могли використати для приведення вибухового пристрою в дію. Про це він заявив в ефірі одного з телеканалів.

 

Матіоса наголосив, що правоохоронці відкрили нове кримінальне провадження за фактом вибухів на військових складах в Ічні – за статтею про диверсію, ст. 113 ККУ. Він зазначив, що є вже деякі результати слідства і докази цього.

 

"Наразі допитані понад 340 військовослужбовців, серед яких половина – з використанням поліграфа", – заявив Матіос.

 

За його словами, усі наряди, які перебували перед  цими вибухами, так і під час вибуху і несли службу по охороні периметра технічних територій артскладів, допитані із застосуванням поліграфа.

 

"Спецслужбами за дорученням військових прокурорів і слідства опрацьований величезний масив інформації, та встановлено, що в момент початку цих вибухів в зоні покриття та контролю працював мобільний термінал без IMEI коду", – підкреслив головний військовий прокурор.

 

"Тобто, який неможливо ідентифікувати, єдиний на цій території, що розцінюється нами як пряма ознака застосування неідентифікованого телефонного апарату для приведення того чи іншого вибухового пристрою для вибуху", – пояснив він.

 

Водночас Матіос додав, що огляд місця події на складах свідчить про аналогічний характер вибухів як в Ічні, так і в Калинівці та Балаклії, які є не характерними для початкового вибуху розірваного снаряда або пострілу до реактивної системи вогню.

 

"У результаті поки невстановлених обставин відповідний наряд караулу по тривозі не піднімався і максимальних заходів для прочісування або місцезнаходження, або зникнення цих людей не було прийнято", – повідомив він.

 

Крім того, Матіос заявив, що система безпеки складів у Ічні була чи не найбільш серйозна, ніж на інших подібних об'єктах.

 

Читайте також: У комітеті Ради назвали суму збитків від пожеж на артскладах за 2,5 роки

 

Нагадаємо, 9 жовтня близько 03:40 біля міста Ічня Чернігівської області на території шостого арсеналу Міноборони почалися вибухи. У результаті надзвичайної ситуації було евакуйовано 12 тисяч місцевих жителів, 16 кілометрів території оголошено зоною надзвичайної ситуації.

 

Військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за фактом "недбалого ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану". У прокуратурі додали, що відповідний злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

 

Пізніше повітряний простір закрили вже в радіусі 30 кілометрів, рух залізничного та автомобільного транспорту також призупинили.

 

У Міноборони повідомили, що розглядають кілька версій щодо причин вибухів, зокрема диверсію. Встановлено, що пожежі, яка охопила п'ять сховищ, передували чотири підриви у різних місцях складу. Крім того, у МОУ спростували озвучені раніше дані про 88 тисяч тон боєприпасів: насправді їх кількість у півтора два-рази менше. На складі не було боєприпасів до ракетних комплексів, загалом там зберігалася стрілецька зброя.

 

СБУ повідомила, що розглядають три версії щодо причин вибухів на території шостого арсеналу Міністерства оборони в Чернігівській області, а саме – диверсія, порушення 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.