У Human Rights Watch закликали терористів звільнити релігієзнавця Козловського

6 Травня 2017, 19:13

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликала терористів «ДНР» негайно звільнити вченого Ігоря Козловського, якого «військовий трибунал «ДНР» засудив майже до трьох років ув’язнення. Про це йдеться в заяві, поширеній HRW у суботу, 6 травня.

«Поводження з Козловським – від затримання і до суду – було величезною образою верховенства закону, його вирок має бути негайно анульований», – заявила представник організації Таня Купер.

Вона наголосила, що Козловського утримували за ґратами суто за його політичні погляди.

У HRW нагадали, що з січня 2016 року, коли вченого затримали у Донецьку, до нього ще жодного разу не пустили членів його родини.

«За умови відсутності функціональної системи кримінального правосуддя у регіоні, у Козловського було мало шансів на справедливий суд», – зазначила Таня Купер.

«Вся його справа є пародією, мета якої – позбавити його права ефективно захищатися і покарати за мирну опозиції до дій сепаратистів», – вважають у HRW.

Нагадаємо, 3 травня «військовий трибунал «ДНР» засудив незаконно утримуваного донецькими бойовиками українського історика і релігієзнавця Ігоря Козловського до 2 років та 8 місяців позбавлення волі. Терористи схопили його в січні 2016 року.

Козловський — український вчений і громадський діяч, кандидат історичних наук, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, керівник Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, президент Донецької обласної громадської організації «Центр Діскавері», керівник Міжнародного центру християнсько-мусульманського діалогу та співробітництва.