За словами Волошина, на всіх зустрічах у Вашингтоні його запитували, чому Україна знову відкрила ex.ua, який у США критикує за інтернет-піратство.
У цьому зв'язку Волошин підкреслив, що влада була змушена дослухатися до громадської думки, "і це свідчить про демократію".
Натомість при закритті файлообмінника американська сторона не висловила жодної публічної підтримки діям української влади, а представники українських неурядових організацій, які отримують гранти з США, першими виступили в ролі адвокатів піратського інтернет-ресурсу, констатував радник віце-прем'єра.
Він звернув увагу на те, що за останній рік контент файлообмінника Ех.ua істотно змінився, і значна частина справедливих вимог правовласників була задоволена.
На його переконання, «щодо майбутнього Еx.ua, то одним із розумних шляхів може бути поступова легалізація цього інтернет-ресурсу з тим, аби знову не провокувати хвилю суспільного невдоволення в Україні від його закриття», – зазначив Волошин.
Як відомо, за місяць офіс торговельного представника США має оприлюднити щорічну спеціальну доповідь про ситуацію щодо захисту прав інтелектуальної власності у зарубіжних країнах. Міжнародний Альянс інтелектуальної власності (IIPA) рекомендував Офісу визнати Україну «піратом номер один», а також позбавити її доступу до Генералізованої системи преференцій США.
Серед основних претензій до України – існування інтернет-ресурсів з «піратським» контентом, найбільший серед яких Ex.ua.
На початку минулого року популярний український файлообмінник Eх.ua закрили правоохоронці. Після цього користувачі інтернету почали DDoS-атаки на сайт МВС, а також на сайти інших органів влади, в тому числі і сайт президента, що призвело до повного або часткового блокування роботи сайтів. За декілька днів Ex.ua відновив роботу, у липні правоохоронці повернули ресурсу всі вилучені сервери.
Читайте також: Держави і приватний бізнес готуються до видачі онлайн-посвідчень інтернет-користувачам