У ГПУ заявили, що екс-міністр оборони Єжель ухиляється від ознайомлення зі справою

20 Жовтня 2016, 11:49

Генеральна прокуратура України заявляє, що підозрюваний у зловживанні владою колишній міністр оборони Михайло Єжель і його захисники ухиляються від ознайомлення з матеріалами досудового розслідування проти нього. Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

У зв’язку з цим, Печерський районний суд Києва встановив термін, протягом якого екс-міністр має ознайомитися з матеріалами справи. Після закінчення цього терміну справу з обвинувальним актом направлять до суду.

Екс-міністр цю заяву Генпрокуратури поки що не коментував.

Як відомо, міністром оборони з березня 2010 до лютого 2012 року був Михайло Єжель. З квітня 2013 року по травень 2015 він був послом України в Білорусі.

У серпні 2014 року Генпрокуратура оголосила підозру Михайлу Єжелю у справі щодо знищення тилового забезпечення української армії за ст. 401-403 Кримінального кодексу.

У квітні 2015 року стало відомо, що Генпрокуратура здійснює досудове розслідування стосовно Єжеля за підозрою у зловживанні владою або службовим становищем. 

Про підозру Єжелю ГПУ оголосила  11 березня 2016 року.

22 серпня суд дозволив Головній військовій прокуратурі провести спеціальне досудове розслідування щодо Єжеля. У ГПУ повідомили, що екс-міністр оборони підозрюється в тому, що, зловживаючи службовим становищем, умисно, в інтересах третіх осіб протягом 2011 – 2012 років видав чотири окремі доручення, за яким оплата комунальних послуг, спожитих суб'єктами господарювання, була здійснена за рахунок бюджетних коштів без подальшої компенсації.

Зазначеними діями завдано матеріальної шкоди державі на загальну суму близько 43 млн грн, чим заподіяно тяжкі наслідки. Його оголосили в державний розшук.

6 вересня повідомлялось, що військова прокуратура розпочала спеціальне заочне розслідування щодо колишнього міністра оборони Михайла Єжеля у зв'язку з його неявкою на допит. За інформацією військової прокуратури розслідування вже завершене.