У Генпрокуратурі не мають достатніх доказів причетності до кримінальних діянь депутата Сергія Клюєва щоб просити Верховну Раду зняти із нього недоторканість. Про це йдеться у відповіді ГПУ на запит депутата від БПП Мустафи Найєма.
"Обставини діяльності Клюєва С. П. є предметом дослідження низки кримінальних проваджень, в яких слідчим шляхом перевіряється його причетність до вчинення кримінально карних діянь, проте орган досудового розслідування на цей час не володіє достатньою сукупністю доказів, які дають переконливі підстави для звернення до Верховної Ради з поданням про надання згоди на притягнення Клюєва С. П. до кримінальної відповідальності", – йдеться у відповіді.
Саме тому ГПУ не просила Раду зняти недоторканність з Клюєва, однак "розслідування можливої причетності Клюєва С. П. до вчинення кримінальних правопорушень продовжується".
"За моєю інформацією, подібне (звернення до Ради – ред.) було підготовлено ще в часи генпрокурора Віталія Яреми. Однак наступнику – Віктору Шокіну – відповідні документи передані не були", – написав Найєм.
Депутат нагадав, що ЄС повідомляв, що в разі відсутності такого подання у Раду він муситиме зняти санкції з усіх активів братів Клюєвих.
Як повідомлялось, 3 березня генпрокуратура спростовула розблокування активів братів Клюєвих в Австрії.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що бізнес Клюєвих в Австрії розблокований.
Як відомо, наприкінці лютого 2014 року Австрія заблокувала активи 18-ти регіоналів, серед яких опинилися Віктор Янукович, його син Олександр, екс-прем'єр-міністр Микола Азаров, колишній віце-прем'єр Сергій Арбузов, колишній міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, екс-голова Адміністрації президента Андрій Клюєв. Їх підозрювали у порушенні прав людини та корупції. У квітні ж стало відомо, що Австрія заморозила близько 6 млн. євро і більш ніж 10 рахунків, які належали колишнім українським чиновникам.