НОВИНИ

В Австрії розблокували рахунки братів Клюєвих - ЗМІ

У SLAV AG заявляють, що міжнародній команді адвокатів вдалося довести, що компанія не має нічого спільного зі звинуваченнями, висунутими проти неї в обґрунтуванні до санкцій ЄС, ухвалених після втечі Віктора Януковича з України.

Австрійські рахунки компанії колишнього голови Адміністрації президента Андрія Клюєва та його брата Сергія розблоковані. Попри санкції ЄС, соратники Януковича можуть продовжувати бізнес в Австрії. Про це йдеться у річному фінансовому звіті компанії SLAV AG братів Клюєвих.

"Суворі санкції (замороження майна та банківських рахунків – ред.) на даний момент зняті", - наголошується у звіті.

Таким чином компанія змогла частково відновити впорядковану підприємницьку діяльність, зазначається у схваленому акціонерами документі, який наприкінці лютого став доступним у реєстрі підприємств Австрії. Водночас керівництво компанії нарікає на репутаційні втрати від санкцій ЄС.

"Репутація компанії в очах існуючих і потенційних ділових партнерів дуже постраждала", - зазначено у звіті.

У SLAV AG заявляють, що міжнародній команді адвокатів вдалося довести, що компанія не має нічого спільного зі звинуваченнями, висунутими проти неї в обґрунтуванні до санкцій ЄС, ухвалених після втечі Віктора Януковича з України. У прокуратурі Відня, яка торік вела слідство проти низки осіб із санкційного списку ЄС за підозрою у відмиванні коштів, заяву компанії Клюєвих наразі не коментують.

Поки невідомо, чи будуть формально подовжені санкції проти SLAV AG. Термін ухвалених рік тому санкцій спливає 5 березня. Їхнє подовження залежить від того, чи будуть у правоохоронних органів матеріали, які дають підставу для подальшого розслідування справи за підозрою у незаконному збагаченні.

Нагадаємо, наприкінці лютого 2014 року Австрія заблокувала активи 18-ти регіоналів, серед яких опинилися Віктор Янукович, його син Олександр, екс-прем'єр-міністр Микола Азаров, колишній віце-прем'єр Сергій Арбузов, колишній міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, екс-голова Адміністрації президента Андрій Клюєв. Їх підозрювали у порушенні прав людини та корупції. У квітні ж стало відомо, що Австрія заморозила близько 6 млн. євро і більш ніж 10 рахунків, які належали колишнім українським чиновникам.