У ГПУ розповіли про докази причетності Волкова до викрадення людей на Майдані

31 Липня 2017, 17:55

Слідство отримало неспростовні докази причетності Олександра Волкова до викрадення активістів Майдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Про це розповів начальник відділу Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Олексій Донський.

«Спочатку ми отримали неспростовні непрямі докази, які, як кажуть в криміналістиці, перевищили б навіть прямі. Але ми ще не наважувались повідомляти йому про підозру. Для цього і для подальшого обрання запобіжного заходу в суді треба мати неспростовну систему доказів», – сказав Донський.

За його словами, Волков видав себе тим, що дізнавшись про затримання правоохоронцями своїх спільників, спробував втекти до Росії, але потім все ж повернувся в Україну, і саме ці його переміщення викликали цікавість слідчих прокуратури.

«Ми вийшли на нього нещодавно. Не знали про його участь у вчиненні злочину. Докази щодо нього отримали після того, як Департамент спеціальних розслідувань взяв ці кримінальні провадження щодо виконавців та організаторів злочину в травні 2017 року. За його словами, у подальшому з’ясувалися важливі обставини: 23 квітня 2014 року, коли двох інших підозрюваних у вчиненні цього злочину затримали, наступного ранку, 24 квітня, Волков виїхав на територію Росії. В подальшому він чи то отримав гарантії від наближених до організаторів осіб, чи то дізнався, що в пред’явлених 23 квітня підозрах не фігурує. Пізно ввечері того ж дня він повернувся», – додав прокурор.

Донський уточнив, що повідомити про підозру Волкову та звернутися до суду щодо обрання йому запобіжного заходу слідство вирішило вже після того, як були отримані прямі свідчення, які в сукупності корелюються з доказами, і грунтуються на телефонному трафіку, переміщеннях, зв'язках з іншими підозрюваними в ту ніч.

Як повідомлялося, Печерський суд Києва 29 липня ухвалив рішення взяти під варту на 60 діб без права внесення застави Олександра Волкова, підозрюваного в організації викрадення під час Майдану в 2014 році Ігоря Луценка та Юрія Вербицького.

У січні 2014 року учасники Майдану Ігор Луценко і Юрій Вербицький були викрадені з території Олександрівської лікарні у Києві та вивезені за місто. Після катування їх кинули в лісі. Вербицький від отриманих травм помер.