У ГПУ пояснили, яким чином справа Гримчака стосується нападу на Чорновол

15 Серпня 2019, 18:55

Інформацію про можливий злочин з боку заступника міністра у справах тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака було отримано в рамках розслідування справи про напад на Тетяну Чорновол. Про це у четвер, 15 серпня, на брифінгу заявив начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, відповідаючи на запитання, яким чином затримання Гримчака пов'язано з нападом на Чорновол.

 

“Особа, яка підозрюється на причетність до побиття (Чорновол – ред.), коли її документували, то отримали інформацію, що вчиняється новий злочин. Під час документування цього злочину виявили, що до нього причетний Гримчак. Це новий злочин, який не пов'язаний з фактом побиття Чорновол, але він виявлений під час розслідування злочину по Чорновол”, – зазначив Горбатюк.

 

У свою чергу прокурор Управління спецрозслідувань ГПУ Олексій Донський пояснив, що якщо в ході досудового розслідування певного кримінального правопорушення проводяться заходи, в межах яких виявляється новий злочин, то навіть якщо він не пов'язаний жодним чином з тим злочином, який безпосередньо розслідується, в такому випадку слідчий і прокурор в межах проведення негласних слідчих розшукових дій зобов'язаний прийняти процесуальне рішення щодо нового злочину .

 

“КПК нас зобов'язує у випадку виявлення іншого злочину все одно дати правову оцінку. Тому не варто дивуватися, що при проведенні заходів в одному провадженні щодо осіб, безпосередньо пов'язаних з даним злочином, може бути отримана інформація про зовсім інший злочин”, – зазначив Донський.

 

Горбатюк додав, що, “звичайно, прокурор після реалізації… буде приймати рішення: чи залишати його нам, щоб ми розслідували, чи виділяти його, направляти його далі”.

 

Як повідомлялося, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) спільно з представниками управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури та Служби безпеки ввечері 14  серпня затримали на хабарі в 480 тис. доларів заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака та його помічника. 

 

За словами Юрія Луценка, Гримчака та його помічника підозрюють у вимаганні хабара в 1,1 млн доларів у одного з підприємців, аби вирішити питання з дозволом для забудови в Міністерстві культури.