Голову Центральної виборчої комісії України Михайла Охендовського 16 березня оголосили потерпілим у кримінальному провадженні про дії детективів Національного антикорупційного бюро України щодо нього. Про це повідомила прес-секретар генерального прокурора України Лариса Сарган.
"Управління з розслідування злочинів, скоєних працівниками органів по боротьбі зі злочинністю Головного слідчого управління Генеральної прокуратури проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками втручання в діяльність державного діяча, службової недбалості детективів НАБУ, залучення завідомо невинного до кримінальної відповідальності Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою і розголошення даних досудового розслідування щодо Михайла Охендовського", – розповіла Сарган.
Вона нагадала, що це виробництво розпочате на виконання постанови Печерського районного суду Києва від 4 січня цього року, яким Генпрокуратуру зобов'язали внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань заяву адвоката Олега Бабича в інтересах Охендовського.
"17 лютого 2017 року Охендовський подав заяву про притягнення його в якості потерпілого, за результатами розгляду якого 20 лютого слідчий виніс постанову про відмову у визнанні його потерпілим. Проте 2 березня 2017 року суддя Печерського райсуду зазначену постанову відмінив і зобов'язав слідчого невідкладно вручити Охендовському повідомлення про процесуальні права і обов'язки потерпілого", – розповіла прес-секретар генпрокурора.
У зв'язку з цим, за її словами, 16 березня 2017 року Охендовський був викликаний до Генпрокуратури для вручення вищевказаного повідомлення.
"Досудове розслідування триває", – додала Сарган.
Нагадаємо, раніше Охендовський заявив, що ГПУ визнала його потерпілим у кримінальному провадженні щодо незаконного притягнення його до кримінальної відповідальності детективами НАБУ.
Як повідомлялося, 13 грудня 2016 року голові ЦВК Михайлові Охендовському повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 та ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Загальна сума хабарів, інкримінованих детективами підозрюваному, склала понад 160 тис доларів. Детективи НАБУ встановили, що голова ЦВК упродовж 2012 року здійснив шість закордонних відряджень, пов’язаних зі своєю професійною діяльністю на чолі Центрвиборчкому, які, за версією слідства, профінансовано коштами Партії Регіонів. Свідчення про це містять докази, долучені до так званої «справи чорної бухгалтерії» Партії Регіонів — кримінального провадження, розпочатого детективами Бюро в травні 2016 року на підставі заяви екс-першого заступника Служби безпеки України Віктора Трепака.