НОВИНИ

Охендовський заявив, що Генпрокуратура визнала його потерпілим

За словами голови ЦВК, він є потерпілим через "незаконне притягнення до кримінальної відповідальності детективами НАБУ".

Голова Центральної виборчої комісії України Михайло Охендовський стверджує, що Генеральна прокуратура України визнала його потерпілим у кримінальному провадженні щодо незаконного притягнення його до кримінальної відповідальності детективами Національного антикорупційного бюро України. Про це він сказав журналістам у п'ятницю в Києві.

"16 березня слідчий Генеральної прокуратури України вручив мені пам'ятку про процесуальні права і обов'язки потерпілого в кримінальному провадженні, відкритому за фактом незаконного притягнення мене до кримінальної відповідальності службовими та посадовими особами Антикорупційного бюро", - повідомив Охендовський. 

Глава ЦВК зазначив, що після вручення пам'ятки відбувся перший його допит як потерпілого, під час якого він розповів слідчому про обставини скоєння детективами і іншими посадовими особами НАБУ злочину щодо нього.

"Були названі особи, щодо яких слідчим шляхом необхідно перевірити їх можливу причетність до участі в організованій групі, члени якої, діючи за попередньою змовою, з умислом і з перевищенням наданих їм повноважень могли вчинити відповідний злочин", - заявив глава ЦВК.

Нагадуємо, що 13 грудня 2016 року голові ЦВК Михайлові Охендовському повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 та ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Загальна сума хабарів, інкримінованих детективами підозрюваному, склала понад 160 тис доларів. Детективи НАБУ встановили, що голова ЦВК упродовж 2012 року здійснив шість закордонних відряджень, пов’язаних зі своєю професійною діяльністю на чолі Центрвиборчкому, які, за версією слідства, профінансовано коштами Партії Регіонів. Свідчення про це містять докази, долучені до так званої «справи чорної бухгалтерії» Партії Регіонів — кримінального провадження, розпочатого детективами Бюро в травні 2016 року на підставі заяви екс-першого заступника Служби безпеки України Віктора Трепака.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.