У Гонконзі суд дав протестувальникам 48 годин на очищення центру від барикад

9 Грудня 2014, 19:18

Верховний суд Гонконгу наказав учасникам протестного руху Occupy Central очистити вулиці одного з центральних районів мегаполісу до четверга, 11 грудня. Про це повідомляє агентство Рейтер.

Раніше, наприкінці листопада, Верховний суд Гонконгу, за позовом автобусної компанії, яка заявила що зазнає великих збитків, постановив знести загородження і розблокувати проїжджу частину в центральному районі Адміралтейство (Admiralty), де знаходиться низка урядових будівель. У вівторок, 9 грудня, місцеві ЗМІ опублікували постанову суду, що зобов'язує демонстрантів виконати цю вимогу. Пол Цзи, адвокат, який представляє інтереси автобусної компанії, повідомив місцевому телебаченню, що протестувальники мають очистити вулиці міста до 9:00 ранку в четвер, 11 грудня.

За даними Рейтер, вже до 18:00 понеділка багато з наметів, що були встановлені демонстрантами в центрі Гонконгу, були демонтовані або переміщені у прилеглі райони.

Як відомо, в Гонконзі вже близько двох місяців тривають антиурядові демонстрації. Студенти та активісти Occupy Central вимагають провести у 2017 році в Гонконзі прямі вільні вибори глави місцевої адміністрації, які раніше призначалися підконтрольною пекінській владі колегією вибірників. У серпні влада Китаю прийняла рішення, що всіх кандидатів на виборах 2017 року буде спочатку перевірено і схвалено урядовим комітетом. Протестувальники вважають, що це суперечить демократії.

У червні протестувальники провели десятиденний онлайн-референдум, в якому взяли участь близько 800 тисяч осіб і який Пекін назвав таким, що не має сили.

Глава виконавчої влади Гонконгу C. Й. Люн (C. Y. Leung), який назвав протести незаконними, відкинув заклики до подальших переговорів щодо політичної реформи і застеріг протестувальників від застосування насильства проти судових приставів, які будуть розбирати намети і барикади, споруджені мітингувальниками.