НОВИНИ

Лідерів протестів у Гонконгу арештували

Загалом під час спецоперації поліцейських затримали 116 людей.

Лідера студентських протестів в Гонконзі Джошуа Вонга і його соратника Лестера Шума заарештовано в середу, 26 листопада. Про це повідомляє Reuters.

Вонг і Шум були арештовані під час зачистки поліцією від демонстрантів району Монг Кок, що став з кінця серпня центром студентських протестів. Всього, за даними газети South China Morning Post, правоохоронні органи затримали 116 осіб. При цьому вони почали ліквідувати за рішенням суду зведені демонстрантами барикади.

За інформацією видання, протестувальники, деякі з яких чинили опір, були затримані за відмову виконати розпорядження суду, незаконне проведення акцій протесту та зберігання зброї. В операції були задіяні близько 7 тисяч поліцейських. У середу влада має намір очистити від барикад одну з ключових вулиць Nathan Road і відновити по ній рух.

Як відомо, демонстрації в Гонконзі почалися 26 вересня. Тоді на вулиці міста вийшли близько 80 тисяч осіб, переважно студенти, з вимогою демократичних виборів місцевої влади. У Пекіні погодилися піти на поступки і пообіцяли, що Гонконг отримає таку можливість в 2017 році. При цьому уряд висунув умову, що всі кандидати, за яких жителі Гонконгу зможуть віддати свої голоси, будуть попередньо схвалені виборщиками з Китаю.

На початку листопада у Гонконгу поновилися сутички активістів з поліцією, внаслідок чого трьох учасників протестів заарештували.