У голови фіскальної служби виявили ще одну незадекларовану квартиру в Лондоні

15 Жовтня 2015, 16:27

Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров має ще одну квартиру у Лондоні. Житло перебуває в довгостроковій оренді. Про це стало відомо з витягів із Британського реєстру нерухомості.

Мова йде про квартиру №22 в будинку Фоллоуфілд по вулиці Леннокс Роуд в Іслінгтонзькому Боро Лондона (район на півночі міста, далеко від центру однак входить у т.з. Внутрішній Лондон).

З британських ріелторських сайтів можна довідатися, що квартира – трикімнатна, і що її приблизна вартість на сьогодні складає £ 241 000.

Згідно з витягами із британського майнового реєстру, права на цю квартиру регулюються двома типами власності – «freehold» і «leasehold».

У сучасному англійському праві «freehold» – це володіння нерухомим майном (землею та будівлями на ній) на правах абсолютної власності. Іншими словами – це повна власність, без обмежень в часі, без обмежень щодо користуванням майном, а також і повна відповідальність за нього, як то утримання й ремонт.

Згідно з витягом, власником права «freehold» на весь будинок, в котрому знаходиться квартира, є громада району: офіційно це зазначено як «мер і жителі Іслінгтонзького Боро Лондона» (англ. «The Mayor and Burgesses of the London Borough of Islington»).

Разом з тим, згідно з іншим витягом, власником права «leasehold» на вказану квартиру є Роман Насіров. Оформлене це право було в 2005 р., заплатили за нього £120 000, і як свідчить витяг, ці кошти були взяті в кредит у банку HSBC Bank PLC.

«Leasehold» – це право тимчасової власності, дещо схоже на довготривалу оренду (зазвичай від 40 до 125 років). З практичної точки зору людина, котра викупила право «leasehold», вважається реальним власником і розпоряджається майном, як своїм – однак із деякими відмінностями стосовно часу, прав і зобов’язань. Так, «абсолютним власником» майна лишається власник права «freehold», т.з. лендлорд, і по закінченню терміну договору майно повертається в його розпорядження. Обмеження щодо користування зазвичай передбачають необхідність узгоджувати з лендлордом будівельні роботи, хоча натомість лендлорд лишається відповідальним за утримання даху/ фасаду/ парадного/ ліфтів. Викупивши право «leasehold», залежно від умов договору, лендлорду можуть доплачувати за землю, страховку, утримання саду й прибудинкової території, ремонти і т.д. Якщо приватні будинки зазвичай продають повністю – з правом «freehold» , то квартири частіше продають з правом «leasehold».

Нагадаємо, раніше звільнений з посади заступника керівника ДФС Костянтин Лікарчук оприлюднив інформацію про те, що Насіров має квартиру у Лондоні, однак він не вказав цієї інформації у своїй декларації.

У свою чергу, Насіров запевнив, що у його власності немає квартири у Лондоні.

Як повідомлялося, громадська організація Transparency International Україна, проаналізувавши декларації чиновників за 2014 рік, визнала Насірова найбагатшим держслужбовцем України в рейтингу категорії "судді та правоохоронні органи". За даними організації, що займається моніторингом у сфері корупції, Насіров отримав найбільший сукупний дохід – понад 4,8 мільйонів гривень.