У Генштабі окреслили строки демобілізації військових шостої хвилі

13 Вересня 2016, 15:43

Генеральний штаб Збройних Сил України прогнозує демобілізацію військовослужбовців 6-ї черги у вересні-жовтні. Про це сьогодні, 13 вересня, повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління персоналу – заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Володимир Талалай.

Згідно з текстом, нині завершується планування звільнення з військової служби військовослужбовців, мобілізованих під час 6-ї черги (третя черга осіб, мобілізованих відповідно до Указу Президента України від 14.01.2015 № 15).

«Якщо не буде погіршення воєнно-стратегічної обстановки, у вересні передбачається внести на розгляд Президенту України проект відповідного нормативного акту, розпочати звільнення 6-ї черги у поточному місяці та основну частину мобілізованих військовослужбовців звільнити у жовтні 2016 року», – наголосив Талалай.

Таким чином, усі військовослужбовці по мобілізації, які не виявлять бажання залишитися у лавах Збройних Сил України, будуть звільнені встановленим порядком.

«Наразі в органах військового управління та у військових частинах розробляються списки та Плани-графіки звільнення особового складу. Звільнення буде здійснюватися поступово, з метою недопущення зниження боєготовності підрозділів, поступового вивільнення посад, здачі посад, бойової техніки та майна. Звільнені у запас військовослужбовці в обов’язковому порядку будуть зараховані до оперативного військового резерву першої черги», – сказано в тексті.

Як повідомлялося, Рада дозволила військовим-контрактникам іти з армії в особливий період.