НОВИНИ

Рада дозволила військовим-контрактникам іти з армії в особливий період

Закон покликаний дати змогу звільнитися особам, які добровільно підписали котракт зі Збройними силами на початку російської агресії, але досі продовжують службу.

Депутати Верховної Ради дозволили укладати контракти на конкретно визначений термін під час дії в країні «особливого періоду». За відповідні зміни до закону «Про військовий обов'язок і військову службу» (№4689) за основу та в цілому проголосували 233 народних депутати.

Нова редакція закону передбачає, що для осіб, які вислужили під час дії особливого періоду (час від оголошення мобілізації до настання воєнного стану – Ред.) не менше 11 місяців – термін, на який укладається контракт може становити 6 або 12 місяців, а для інших осіб – 18 місяців.

«Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк 6 або 12 місяців», – зазначили у тексті.

Раніше чітких термінів контракту військових, які пішли на службу під час дії особливого періоду, не встановлювали. У законі містилася норма, що контракти діють «до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію».

Виступаючи перед голосуванням з трибуни, одна зі співавторів нової редакції закону, депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум заявила, що на фронті досі служать близько 20 тисяч людей, які на початку АТО уклали подібні контракти і досі не можуть звільнитися.

Як повідомлялося, у жовтні Рада дозволила укладати короткотермінові контракти на шість місяців для служби в армії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.