У Freedom House назвали Україну “частково вільною” країною

5 Лютого 2019, 13:22

Міжнародна правозахисна організація Freedom House віднесла Україну до категорії "частково вільних" країн, а окупований РФ Крим отримав статус "не вільної" території. Про це йдеться в оприлюдненому у вівторок, 5 лютого, щорічному звіті "Freedom in the World 2019".

 

Зокрема, в Україні правозахисні групи задокументували понад 50 нападів на активістів протягом перших дев’яти місяців 2018 року.

 

"Також мали місце жорсткі збройні напади на ромську меншину з боку націоналістичних угрупувань. Розслідування цих випадків загалом відбувалось тільки після суттєвого тиску з боку громадянського суспільства", – йдеться в звіті.

 

Водночас у правозахисній організації відзначили, що законотворці та президент Петро Порошенко ухвалили законодавчі акти щодо створення антикорупційного суду. Однак внутрішні та міжнародні спостерігачі висловили занепокоєння процесом відбору стосовно 39 суддів, що мають увійти до складу суду.

 

"На Донбасі продовжились нерегулярні бойові дії. Організація Об’єднаних Націй доповіла про загибель більше 3 000 цивільних осіб з часу початку конфлікту в 2014 році. У листопаді в 10 регіонах України було на 30 днів впроваджено воєнний стан після захоплення Росією 24 українських моряків біля Криму. Положення указу про воєнний стан уможливили обмеження свободи слова та зборів, але їх не було реалізовано на практиці", – наголосили в Freedom House.

 

Крім того, згідно зі звітом, анексований Крим отримав статус "не вільної" території.

 

"Протягом року представники опозиції та активісти, що виступали проти російської окупації, продовжили страждати від переслідувань, арештів та затримань через мирну діяльність, тоді як російські органи влади на регулярній основі порушували належні процесуальні права під час розгляду судових справ проти опонентів режиму", – йдеться в звіті.

 

Також у Freedom House підкреслили, що в травні російська влада розпочала експлуатацію Керченського моста, що поєднує материкову Росію з півостровом. Зазначається, що міст було піддано жорсткій критиці з боку  міжнародної спільноти через подальше зміцнення російського контролю над півостровом.

 

"У листопаді російські сили атакували та захопили три українських морських суди у Чорному морі неподалік від Криму, що посилило напругу; 24-х українських військовослужбовців було затримано протягом нападу і станом на кінець року вони залишаються під  вартою. У грудні четверо кримських татар отримали тривалі строки ув'язнення нібито через зв’язки з ісламістським угрупуванням Хізб ут-Тахрір, яке визнано терористичною організацією в Росії, але не в Україні", – додали в міжнародній правозахисній організації.

 

Нагадаємо, за даними звіту "Свобода у світі 2018: криза демократії", організація Freedom House віднесла Україну до категорії частково вільних країн.