НОВИНИ

Freedom House визнала Україну "частково вільною" країною

У доповіді організації зазначається, що "Україна продовжує одужувати від розладу після президентства Віктора Януковича", а також кризи, викликаної окупацією Криму Росією.

Організація Freedom House віднесла Україну до категорії частково вільних країн.  Про це йдеться у новій щорічній доповіді Freedom House "Свобода у світі 2018: криза демократії".

"Україна отримала 3 бали із можливих 7, де 7 – найгірший показник, за рівень політичних та громадянських свобод. За 100-бальною шкалою, яка бере до уваги багато чинників, Україна набрала 62 бали", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, у доповіді зазначається, що Україна продовжує одужувати від розладу після президентства Віктора Януковича, а також кризи, викликаної окупацією Криму Росією і військової підтримки сепаратистів на Донбасі.

При цьому підкреслюється, що відсутність судового переслідування за корупцію на високому рівні підірвала популярність уряду та вплинула на певні зусилля з реформування.

Також зазначається, що пригальмували рух до демократії в Україні і військові дії на Донбасі та обмеження доступу до ряду сайтів. Крім цього, повідомляється, що у сфері громадянських свобод політичний тиск та напади на журналістів загрожували свободі преси.

У доповіді відзначено і прогрес, якого Україна досягла у розробці та реалізації низки реформ протягом року, включаючи зміни у системі охорони здоров'я та освіти, а також заходи, спрямовані на розширення повноважень місцевих та регіональних адміністрацій.

Нагадаємо, що у квітні 2017 року Україна посіла 18 місце у рейтингу вільних країн Freedom House.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.