У Франції знову вийшли на протест проти трудової реформи Макрона

22 Вересня 2017, 08:58

У Франції десятки тисяч людей 21 вересня вийшли на акції протесту проти трудової реформи уряду Еммануеля Макрона, напередодні її розгляду радою міністрів. Про це повідомляє RFI.

У Парижі, за даними поліції, акція зібрала 16 тисяч учасників, а профспілки заявили про 55 тисячах демонстрантів.

Зазначається, що ініціаторами протесту стали найбільші профспілки країни "Загальна конфедерація праці" (CGT) і "Робоча сила" (FO).

Також власну маніфестацію має намір провести в суботу, 23 вересня, глава ультралівої "Непокірної Франції" Жан-Люк Меланшон, який позиціонує себе як лідера опозиції.

При цьому найбільші профспілки країни також закликали своїх прихильників до страйку.

Невдоволення викликано пропозицією Еммануеля Макрона вносити поправки в Трудовий кодекс не через закони, а простими розпорядженнями ради міністрів. Мета реформи, згідно заяв її авторів, домогтися зниження безробіття, яке становить у Франції 9,5% працездатного населення. Однак противники реформи вважають, що зміни не призведуть до створення великої кількості нових робочих місць, а лише розв’яжуть руки роботодавцям і спровокують хвилю звільнень, жодним чином не захистивши працівників. 

Нагадаємо, що 12 вересня у Франції сотні тисяч людей у багатьох містах країни також вийшли на протест проти реформи трудового законодавства.