НОВИНИ

У Франції сотні тисяч жителів вийшли на протест проти трудової реформи Макрона

Під час сутичок поліція була змушена застосувати сльозогінний газ, по всій країні затримали 13 учасників протестів.

У Франції сотні тисяч людей у багатьох містах країни 12 вересня вийшли на протест проти реформи трудового законодавства, запланованої президентом країни Еммануелем Макроном. Про це повідомляє агентство AFP.

Так, протестувальники вийшли на вулиці у Парижі, Марселі, Ліоні, Тулузі, Бордо та Ніцці.

За даними лівої профспілки "Всезагальна конфедерація праці" (CGT), яка є організатором протестів, у акціях взяли участь близько 400 тисяч осіб. При цьому МВС Франції каже, що  ця цифра стонить понад 220 тисяч.

Загалом профспілка CGT оголосила про проведення майже 200 зібрань по всій Франції, а сам керівник CGT Філіпп Мартінез заявив про "дуже серйозну мобілізацію" та про "вдалий" перший день протестів.

Зазначається, що поліція у Парижі змушена була застосувати сльозогінний газ до групи з близько 300 агресивно налаштованих протестувальників із закритими обличчями, які жбурляли в поліцейських різні предмети, а по всій країні було затримано 13 учасників протестів.

Слід нагадати, що однією з ключових позицій у реформі трудового законодавства, яку пропонує Макрон, є зменшення впливу профспілок на ведення переговорів з роботодавцями. Так, підприємствам будуть запропоновані більш гнучкі умови в переговорах про заробітну плату і умови праці. Також реформа передбачає зменшення виплат при звільненні.

Як повідомлялось, згідно з опитуванням, рейтинг Еммануеля Макрона почав стрімко падати. У серпні роботою президента Франції були задоволені лише 40% респондентів.