У Франції брата «тулузького терориста» судитимуть за співучасть у вбивствах

25 Березня 2012, 16:55

Слідчі припускають, що Абделькадер Мера планував терористичні напади, а також допомагав своєму братові. Мера відкидає звинувачення, але при цьому повідомив поліції, що гордий за свого брата. Він також визнав, що був разом з братом, коли той викрадав мопед, на якому пізніше здійснював вбивства.

Разом з Абделькадер Мера заарештована його дружина, але в ніч на 25 берещня її відпустили додому.

«Для неї це хороша новина, але вона також засмучена, тому що її чоловік (Абделькадер Мера -Ред) постане перед судом. Моя клієнтка дізналася про таємне життя свого чоловіка», – повідомив адвокат Гі Дебуіссон.

За його словами, в справі немає нічого проти цієї жінки, оскільки вона непричетна до чоловіка.

 «Враховуючи низку обставин, встановлених в ході розслідування, здається очевидним, що у Абделькадера є всі шанси на те, щоб отримати тюремний термін», – додав Дебуіссон.

29-річний Абделькадер Мера вже потрапляв в поле зору поліції за пропаганду ісламістських ідей. За деякими даними, в 2007 році він сприяв переправлення так званих джихадистів до Іраку. Абделькадер пред'явлені звинувачення в співучасті в скоєнні навмисних убивств, пособництві у підготовці терористичних актів.

Як повідомлялось, 25 березня представник пакистанських талібів повідомив, що Мохамед Мера, який вбив 7 людей на південному сході Франції, проходив підготовку в тренувальному таборі в Пакистані, біля кордону з Афганістаном.

Нагадаємо, 19 березня невідомий відкрив стрілянину біля єврейської школи Ozar Hatorah у французькому місті Тулуза, коли батьки приводили своїх дітей до початку навчального дня. Загинув шкільний вчитель Джонатан Сандлер, його два сини Габріель (3 роки) та Аріє (6 років) та 8-річна Міріам Монсонего. 

21 березня в одному з передмість Тулзи поліція заблокувала вбивцю в будинку. Під час затримання зловмисник чинив спротив. Під час штурму поранено двох поліцейських.

Облога будинку, в якому перебував підозрюваний у вбивстві тривала близько 40 годин. Напередодні Мера визнав свою відповідальність за вбивство у Тулузі малолітніх єврейських дітей і 30-річного рабина. Мера назвав свої дії помстою за палестинських дітей, які загинули під час воєнного конфлікту з Ізраїлем.

Сам «тулузький терорист» загинув під час другого штурму будинку, в якому він забарикадувався.

Поліція поки не з'ясувала, чи діяв він поодинці

Читайте також Тулузьский терорист: самотній вовк чи агент зі