У Донецьку знову протестують проти закриття шкіл та політичних репресій

29 Лютого 2012, 07:16

В акції взяли участь близько 100 чоловік – в основному громадських активістів і представників різних ініціативних груп громадян, проти яких, як вони заявляють, «донецька влада розгорнула репресії».

Учасники акції прийшли до будівлі обласної прокуратури з плакатами: «Ні грабіжницьким тарифами! Лук'янченко – під суд!»,«Наші діти теж хочуть їсти»,«Паханам параші, дітям – школи »,«Скільки коштує закон?»,«Донецьк – могила для малого бізнесу»,« Досить нас вбивати і труїти дурними ідеями», «Лактіонов і Лук'янченко! Припиніть беззаконня проти дітей школи № 111!»  тощо.

Учасники акції зажадали від прокуратури винести протест на низку рішень міської ради з метою їх скасування, зокрема, на рішення про підвищення вартості вивозу сміття для жителів двох районів Донецька, підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті, закриття ряду шкіл.

Також присутні зажадали від прокуратури провести перевірку законності виділення ділянки для будівництва сміттєспалювального заводу, який «гробитиме і вбиватиме не тільки мешканців Донецька, але також довколишніх селищ і міст».

Протестувальники висловили обурення у зв'язку з безперервними спробами влади закрити школу № 111. «Скільки можна знущатися з дітей і їх батьків нескінченними погрозами і судовими засіданнями?», – заявляли батьки учнів цієї школи, що прийшли на мітинг.

Учасники акції прийняли звернення до Президента України, прокурора Донецької області і голови облдержадміністрації, в якому вимагають «за чергове необгрунтоване підвищення комунальних тарифів, за приховування злочинів стосовно тисяч пограбованих вкладників і пенсіонерів, за систематичні рейдерські самозахоплення землі, за організацію політичних репресій, за всі злочини і знущання над народом порушити кримінальну справу проти мера Донецька Олександра Лук‘янченка і усунути його з посади».

Як повідомлялось, нещодавно міськрада Донецька подала апеляцію на ухвалу Ворошиловського районного суду Донецька від 30 січня 2012 року, якою було скасовано рішення про ліквідацію україномовної школи №111.

На Донеччині 2011 року планувалося закрити 26 загальноосвітніх шкіл. У зв'язку з цим, в регіоні відбулася низка акції протесту.

Нагадаємо, 27 лютого у Донецьку чорнобильці провели акцію протесту з вимогою відставки уряду та Конституційного суду, який 27 грудня 2011 року визнав відповідним Конституції рішення Кабінету Міністрів визначати розмір пенсійних виплат пільговим категоріям громадян виходячи не із законів та рішень судів, а з можливостей Державного бюджету.