За даними комісії, в обговорені мали взяти участь депутати міської ради, історики, краєзнавці, представники різних політичних партій та громадських організацій. Однак щойно відкрившись, громадське обговорення перетворилось на мітинг: слова головуючого на заході, головного архітектора Дніпропетровська Миколи Улизька про неприйнятність назви «площа Героїв Майдану» для центральної площі спровокували галас і суперечки.
За словами координатора Майдану Віктора Романенка, з новою назвою площі Лєніна міська рада визначилась ще 22 лютого, коли на позачерговій сесії перейменувала її на Героїв Майдану.
«Люди визначились самі з назвою площі: щодня вони туди приносять лампадки, свічки, квіти, поправляють фотографії. Весь світ аплодував стоячи, коли в цій залі ухвалювали рішення про те, що головна площа міста-мільйонника носитиме назву Героїв Майдану. Так що ж ми робимо? Оце обличчя нашої влади: сьогодні – одне, завтра – інше», – сказав Романенко.
Між тим, представники так званого «лівого сектору» наполягають, що площа має називатись, як і раніше, «імені Лєніна», а перейменування недійсне, бо відбувалось «під тиском».
Після голосних суперечок і штовханини засідання було закрите. Опоненти вийшли із залу, розділені правоохоронцями.
За словами представників профільної комісії міськради, сьогоднішнє громадське обговорення, швидше за все, буде визнане недійсним.
Цього тижня виконувач обов’язків заступника голови облдержадміністрації Борис Філатов заявив, що влада пропонує дніпропетровцям свій варіант найменування центральної площі – площа Згоди.
22 лютого 2014 року Дніпропетровська міська рада перейменувала центральну площу міста з імені Лєніна на площу Героїв Майдану. Рішення було ухвалене ввечері на позачерговій сесії міськради, «за» проголосувало 68 депутатів. Пізніше міський голова Іван Куліченко заявив: рішення сумнівне, адже ухвалене з порушенням процедур.
Також тривають дискусії, який пам’ятник має постати замість демонтованого пам’ятника Лєніну на центральній площі Дніпропетровська.