Її приурочили до Дня української писемності та мови, який відзначають 9 листопада.
Серед унікальних експонатів – рукописні кириличні книги 1425 і 1631 років, стародруки друкарні Івана Федорова («Книга о постничестве» 1594 року) і типографії Києво-Печерської Лаври. Особливо цінний екземпляр, за словами організаторів, – служебник останнього кошового отамана Петра Калнишевського.
Більшість коштовних видань у колекції музею з’явились завдяки його багаторічному директорові академіку Дмитрові Яворницькому. Як розповідають музейники, на початку ХХ століття Яворницький здійснив серйозну пошукову роботу і перевіз із церковних та приватних бібліотек краю до музею близько 750 рукописних та друкованих пам’яток. Пізніше йому вдалося розшукати ще півтисячі старовинних книжок.
Вчений особисто описував книги, які зберігалися у сільських церквах. Крім того, як лексикограф академік Яворницький за своє життя зібрав 55 тисяч українських слів, що до нього не були зафіксовані в словниках. Він планував видати тритомний «Словник української мови», але за життя вченого побачив світ лише перший том. Його теж презентують на виставці.