У діях ще п’яти суддів, що виносили рішення проти євромайданівців, виявлені порушення присяги

24 Березня 2015, 17:24

Тимчасова спеціальна комісія констатувала ознаки порушення присяги в діях ще п'яти суддів, які виносили рішення проти учасників Майдану. Про це повідомляє прес-служба Вищої ради юстиції.

24 березня відбулося п'яте засідання Тимчасової спеціальної комісії по перевірці суддів судів загальної юрисдикції.

Розглянувши матеріали перевірок, комісія встановила факти, які свідчать про порушення присяги в діях п'яти суддів.

За результатами розгляду заяв громадян, зроблені висновки про порушення присяги щодо судді Солом'янського районного суду Києва Андрія Макухи, судді Червонозаводського районного суду Харкова Дениса Чудовського, судді Червонозаводського райсуду Харкова Ірини Прошуті, судді Бобринецького районного суду Кіровоградської області Олега Бевза та судді Оболонського районного суду Києва Віталія Литвинова.

"Висновки Тимчасової спеціальної комісії про порушення суддею присяги разом з матеріалами перевірки будуть направлені до Вищої ради юстиції для прийняття рішення", – додали в прес-службі.

Додамо, ще в грудні до тимчасової спеціальної комісії було направлено 48 заяв про перевірку діяльності суддів, які приймали рішення щодо учасників акцій протесту.

Перевірці підлягає суддя у разі прийняття ним одноосібно або колегії суддів рішень, пов'язаних з обмеженням прав учасників масових акцій протесту в листопаді 2013 – лютому 2014.

Нагадаємо, 13 лютого ГПУ створила окремий підрозділ для розслідування злочинів проти учасників Євромайдану.

Читайте також: За що судять суддів: "політичні вироки", хабарі, сепаратизм, хуліганство.