У Держприкордонслужбі зафіксували ймовірне використання найманцями РФ лазерної зброї

29 Березня 2018, 13:24

Державна прикордонна служба України в районі проведення операції Об’єднаних сил  зафіксувала ознаки використання російськими найманцями забороненої лазерної зброї спеціального призначення.

 

"Декілька днів тому один з прикордонників під час несення служби на контрольному посту "Мар’їнка", здійснюючи спостереження через оптичні прилади за ділянкою відповідальності був засліплений променем. Його використали з боку тимчасово окупованої території.У результаті цього військовослужбовець отримав ураження органу зору, зокрема опік сітківки ока", – йдеться у повідомленні.

 

 

Наголошується. що медичний діагноз та характер ураження дозволили зробити висновок, що противник міг застосувати випромінювачі світла великої потужності, так званих, осліплюючі лазери.

 

"В даний час військовослужбовця госпіталізовано до Головного військово-медичного клінічного центру Держприкордонслужби для спеціалізованого лікування", – додали у повідомленні.

 

Крім того, інформація про ймовірне використання окупантами лазерної зброї доведена до Збройних Сил України та представників міжнародних і правозахисних організацій.

 

Нагадаємо, 2 березня речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян заявив, що жоден з прикордонників не перебуває наразі у полоні. За його словами, чотири працівники Держприкордонслужби вважаються зниклими безвісти.