НОВИНИ

У Держприкордонслужбі розповіли, скільки прикордонників перебувають у полоні

Зазначається, що чотири працівники служби вважаються зниклими безвісти.

Речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян заявив, що жоден з прикордонників не перебуває наразі у полоні.

 

За його словами, чотири працівники Держприкордонслужби вважаються зниклими безвісти.

 

"Зараз жоден з прикордонників не перебуває у полоні. Невідомою залишається доля ще чотирьох працівників, які вважаються зниклими безвісти", - написав він у Facebook.

 

 

Нагадаємо, повернені з російського полону прикордонники Ігор Дзюбак і Богдан Марцонь, яких викрали спецслужби Росії біля державного кордону в Сумській області в жовтні 2017 року,  розповіли про умови утримання в камерах. Зокрема, Богдан Марцонь відзначив, що в камерах РФ з ними поводились як з полоненими.

 

Також у Міністерстві внутрішніх справ оприлюднили фото повернення на територію України прикордонників Ігоря Дзюбака і Богдана Марцоня, яких спецслужби РФ викрали в Сумській області у жовтні 2017 року.

 

У п'ятницю, 2 березня, в Україну повернули викрадених спецслужбами РФ біля держкордону в Сумській області в жовтні 2017 року українських прикордонників Богдана Марцоня і Ігоря Дзюбака. 

 

Нагадаємо, 3 жовтня 2017 року під час патрулювання кордону з РФ зникли двоє прикордонників Сумського загону. Згодом РФ підтвердила, що затримала українських військових, і попросила у Держприкордонслужби документи для їх ідентифікації. 6 жовтня в прикордонній службі заявили, що російська сторона не пускає дипломатів до затриманих. Український консул намагався поспілкуватися з прикордонниками, але йому відмовили, бо нібито ще не встановили особи затриманих. Українська сторона звернулася по допомогу до ОБСЄ та уповноваженого з прав людини. 9 жовтня їх заарештували у Росії на два місяці.

 

Згодом секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що українських прикордонників захопили на нейтральній території, а це є не чим іншим, як актом тероризму, російська сторона має їх звільнити.

 

Наприкінці лютого 2018 року у Міністерстві закордонних справ України повідомили, що українських прикордонників Ігоря Дзюбака та Богдана Марцоня, яких утримували в московському СІЗО "Лефортово", перевели у Брянськ (РФ). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.