У Держкосмосі заявили про готовність до суду з Бразилією щодо проекту «Циклон-4»

30 Травня 2016, 18:09

Якщо Бразилія не запропонує взаємовигідних шляхів реалізації спільного проекту виробництва ракетоносія «Циклон-4», Україна звернеться до суду. Про це повідомив під час прес-конференції голова Державного космічного агентства України (ДКАУ) Любомир Сабадош.

Він зазначив, що передусім Україна запропонує Бразилії повернутися у проект. За словами Сабадоша, Україна готова запропонувати два варіанти вирішення даного питання.

«Перше, продовжити співпрацю в рамках того договору, який вже є. Ми даємо сигнал що ми готові повернутися до реалізації проекту. А друге,якщо бразильська сторона не бачить шляхів реалізації зі свого боку тих зобов'язань, які вона брала на себе, то залучити до реалізації проекту інвестора», – сказав він.

«Ми зараз знаходимося в такій позиції – якщо не домовимося, то підемо до суду. На сьогоднішній день ще не всі механізми використані для того щоб домовитися», – зазначив Сабадош.

При цьому він не уточнив, який обсяг компенсації вимагатиме Україна, зазначивши, що своїм рішенням Бразилія завдала Україні як політичних, так й економічних збитків.

Також голова агентства додав, що залучити інвестора до такого проекту не проблема, оскільки він є економічно вигідним, а загальна готовність проекту становить 85-87%.

Сабадош додав, що 31 травня запланована зустріч заступника голови ДКАУ Олександра Голуба з керівництвом Космічного агентства Бразилії з цього питання.

«Циклон-4» – спільний з Бразилією проект українського космічного ракетного комплексу, куди мали входити ракета-носій «Циклон-4» і наземний комплекс, який забезпечує проведення на космодромі робіт з підготовки та запуску ракети-носія і корисного навантаження. Запуск ракети планувався з космодрому Алькантара (Бразилія), але старт ракети неодноразово відкладався. Спочатку він планувався на 2010 рік, пізніше перенесений на 2012, потім на 2014. У травні 2015 року глава Державного космічного агентства України заявив, що Бразилія заморозила роботи за проектом. Українська сторона розглядає можливість перенесення стартового комплексу ракети з Бразилії до США. За різними оцінками Україна вклала у проект від $100 до $150 млн.