Голова комітету Держдуми Росії з міжнародних справ Алєксєй Пушков заявив, що резолюція європейських депутатів «спрямована на розділення Європи і Росії». А депутат Держдуми і заступник голови російської делегації в Європарламенті Лєонід Слуцкій назвав рішення «втручанням у внутрішні справи Росії».
Як повідомлялось, 24 жовтня Європейський парламент схвалив резолюцію, в якій Раді ЄС пропонується заборонити в'їзд до Євросоюзу російським чиновникам, причетним до загибелі у московському СІЗО Сєргєя Магнітского. У документі також міститься заклик заморозити в Європі банківські активи низки російських чиновників.
На думку депутатів Європарламенту, арешт Магнітського, умови його утримання і його смерть в ув'язненні свідчать про неповагу в Росії до основоположних прав людини.
Своїй рішенням Європарламент також закликав Росію здійснити варте довіри й незалежне розслідування цієї справи, яке охопило б усі її аспекти, і реформувати систему судочинства, щоб ліквідувати корупцію в ній.
Сєргєей Магністкій, консультант інвестиційного фонду Hermitage Capital Management помер у 2009 році в СІЗО в Москві. Магнітского заарештували в листопаді 2008 року за звинуваченням у сприянні в ухиленні від податків в особливо великих розмірах.
2010 року американський сенатор Бенджамін Кардін ініціював скасування віз на в'їзд до США, виданих 60-м високопосадовцям російських правоохоронних органів. Цей перелік отримав назву "список Магнітского". У липні Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі прийняла так звану «резолюцію Магнітского», в якій закликала країни Європи ввести санкції проти російських чиновників, причетних до смерті Магнітского.
У червні комітет з міжнародних відносин Сенату США одноголосно схвалив так званий «акт Магнітського».