У Держдепі США прокоментували останні події на суді у справі Савченко

3 Березня 2016, 23:43

Державний департамент США продемонстрував тверду позицію щодо негайного та безумовного звільнення українського пілота Надії Савченко з російського полону. З відповідною заявою виступив у речник зовнішньополітичного відомства США Джон Кірбі.

"Наша позиція не змінилася – вона має бути звільнена. Ми вже давно наголошуємо на цьому. Вона була ув'язнена безпідставно, і ми хочемо бачити її звільненою негайно й без усіляких умов", – підкреслив представник держдепу.

Водночас, Кірбі підтвердив, що в Державному департаменті ознайомлені із заявою української льотчиці про сухе голодування. У цьому зв'язку, зауважив американський представник, гострота потреби її звільнення лише зростає.

Нагадаємо, Савченко під час чергового засідання російського суду 3 березня оголосила про свій намір розпочати сухе голодування з наступного дня. Адвокати українки хочуть умовити її не йти на цей крок, оскільки він може призвести до летального випадку через 5-7 днів.

Як відомо, Савченко в Росії обвинувачують у вбивстві двох російських журналістів, а також у незаконному перетині російського кордону. На початку лютого адвокат опублікував записи розмов про захоплення Савченко на Донбасі. 

25 грудня Ростовський обласний суд залишив народного депутата України, делегата ПАРЄ Савченко під вартою.

Тим часом, 2 березня стало відомо, що держобвинувачення Росії вимагає для Савченко 23 роки позбавлення волі в колонії загального режиму.