У Чорному морі випробували нову українську систему з виявлення підводних човнів

19 Липня 2018, 16:02

Київський науково-дослідний інститут гідроприладів, що входить до складу Укроборонпрому, успішно завершив заводські випробування радіогідроакустичної системи "Ятрань". Про це повідомляє прес-служба Укроборонпрому у четвер, 19 липня.

 

Повідомляється, що випробування, під час яких було здійснено скидання буїв з вертольоту Мі-14ПЧ, проходили під час масштабних міжнародних навчань "Сі Бриз-2018" у Чорному морі, в умовах максимально наближених до бойових.

 

 

Однією з особливостей роботи системи "Ятрань" є те, що гідроакустичні буї працюють у повністю пасивному режимі, що робить їх абсолютно непомітними для противника. Завдяки ним можна контролювати переміщення підводних човнів противника, що дозволяє гарантовано їх знищувати. Загалом, високі характеристики системи "Ятрань" підвищують бойову ефективність протичовнової оборони у рази.

 

 

"Система "Ятрань" складається зі спеціальних гідроакустичних буїв, що мають надчутливі акустичні сенсори, та цифрового центру обробки інформації. Система побудована таким чином, що об‘єднує інформацію з багатьох буїв та дає змогу повністю контролювати велику акваторію та оперативно передавати координати цілей для знищення", – розповів Юрій Меленко, директор ДП "Київський науково-дослідний інститут гідроприладів".

 

Він зазначив, що розробка цієї системи була проведена інститутом за власні обігові кошти.

 

Наразі фахівці інституту готують "Ятрань" до проведення державних випробувань. Успішне завершення яких дозволить розпочати, у випадку замовлення, серійне виробництво системи та її постачання для посилення обороноздатності України.

 

 

Нагадаємо, 7 липня у Чорне море увійшло флагманське судно ВМФ Сполучених Штатів Америки USS Mount Whitney для участі у спільних українсько-американських навчаннях Sea Breeze-2018

 

Як повідомлялося, 1- липня 2017 року в Одесі почалися українсько-американські навчання "Сі Бриз – 2017". У них взяли участь понад 30 кораблів, катерів і суден забезпечення, понад 25 літаків і вертольотів, а також особовий склад з 16 країн світу, включно з Україною, сукупною кількістю понад 3 тис. осіб.

 

"Сі Бриз" проводяться з 1997 року щорічно відповідно до "Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України" від 1993 року.