НОВИНИ

У Чорному морі стартують навчання Sea Breeze-2018

В Одесу прибули флагманське судно ВМФ США USS Mount Whitney, ракетний есмінець США USS Porter DDG 78, літак А400 Atlas ВПС Британії та корвет "Бодрі" ВМС Болгарії.

У Чорне море7 липня  увійшло флагманське судно ВМФ Сполучених Штатів Америки USS Mount Whitney для участі у спільних українсько-американських навчаннях Sea Breeze-2018. Про це повідомляє прес-служба командування Шостого флоту ВМФ США.

 

"USS Mount Whitney радий повернутися в Чорне море. Ми з нетерпінням очікуємо спільної роботи з нашими партнерами в регіоні для побудови відносин, які будуть сприяти миру і економічній стабільності в регіоні і на планеті.

 

Читайте також: Sea Breeze-2017: В Одесі підбили підсумки масштабних навчань

 

За словами капітана судна Роберта Агілара, присутність Mount Whitney забезпечить впевненість партнерів і союзників в прихильності США морської безпеки і загальних інтересів.

 

Водночас вранці 9 липня в Одеський порт зайшов американський ракетний есмінець USS Porter DDG 78.

 

 

Крім американських колег, в Одесу прибули бійці морського спецназу Британії. Їх доставив літак А400 Atlas королівських ВПС.

 

 

У свою чергу, в одеський порт також прибув корвет "Бодрі" ВМС Болгарії.

 

 

"Цікаво, що болгарські ВМС вже багато років не брали участі в навчаннях «Сі Бриз»: мабуть, РБ не хотіла сваритися з Росією. Зараз, схоже, ситуація змінилася", - зазначає "Думська".

 

Sea Breeze є щорічними українсько-американськими навчаннями. Цього року вони пройдуть з 9 по 21 липня. Також в Україну прибудуть турецькі і румунські кораблі, грузинські і молдавські морські піхотинці, а також водолази і спецназ з Канади і Великої Британії. Учасники Sea Breeze відпрацьовують дії багатонаціонального штабу з планування та ведення морських операцій відповідно до стандартів НАТО.

 

Як повідомлялося, 1- липня 2017 року в Одесі почалися українсько-американські навчання "Сі Бриз - 2017". У них взяли участь понад 30 кораблів, катерів і суден забезпечення, понад 25 літаків і вертольотів, а також особовий склад з 16 країн світу, включно з Україною, сукупною кількістю понад 3 тис. осіб.

 

"Сі Бриз" проводяться з 1997 року щорічно відповідно до "Меморандуму про порозуміння та співробітництво з питань оборони та військових відносин між Міністерством оборони США та Міністерством оборони України" від 1993 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.