У “чорній касі” Партії регіонів виявили виплату $200 тисяч Свободі

19 Серпня 2016, 12:03

Партія ВО "Свобода" фігурує в списку реципієнтів у "чорній касі" Партії регіонів. Це випливає з документів "амбарних книг ПР", які опинилися в розпорядженні УП.

Зазначається, що у файлах є платіж у розмірі $200 тисяч від 4 листопада 2010 року за підписом регіонала Віталія Калюжного. Платіж супроводжується таким описом – "ВО "Свобода" (комісії)".

"У цих документах, які стосуються пана Манафорта (американський політтехнолог екс-президента Віктора Януковича – Ред.) ми виявили платіж на користь партії Свобода… в розмірі $ 200 тис.", – повідомив нардеп Сергій Лещенко на прес-конференції в п'ятницю, 19 серпня, в Києві.

Він закликав керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, "сказати, скільки разів і на яку суму згадується партія Свобода в цих документах, щоб зняти будь-які спекуляції на цю тему". За інформацією Лещенка, партія Свобода згадується в "чорній касі" Партії регіонів не один раз.

У той же час в партії Свобода заявили, що вважають необґрунтованими і непідтвердженими заяви народного депутата Сергія Лещенка про нібито виділення політичній силі грошей з тіньової каси "Партії регіонів".

"Те, про що він заявляє, нехай опублікує, потім будемо розмовляти. Але, думаю, йому це навряд чи вдасться. Слова пана Лещенка коментувати – себе не поважати", – заявив у коментарі агентству Інтерфакс-Україна глава секретаріату ВО "Свобода" Олександр Мирний.

При цьому він засумнівався в достовірності оприлюдненої Лещенком копії сторінки з "амбарної книги" Партії регіонів, де є інформація про нібито виділення грошей Свободі.

"Якщо Ви хочете від мене підтвердження або спростування цієї інформації, я навряд чи зможу це зробити. По-перше, я не розумію, про що йде мова. Лещенко щось має на руках чи ні, у мене цього точно немає. Якби "Свободу" фінансувала будь-яка інша, владна структура чи хтось із бізнесменів, у "Свободи" було б набагато більше можливостей себе розрекламувати", – заявив Мирний.

Як повідомлялося, 28 травня екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак розповів, що передав до Національного антикорупційного бюро документи, які засвідчують незаконні грошові операції у рамках Партії регіонів на суму $2 млрд. За його словами, серед фігурантів цих матеріалів – посадові особи найвищого рівня, міністри та керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, у тому числі найвищих судових інстанцій.

Згодом голова НАБ Артем Ситник підтвердив отримання документів. Бюро розпочало розслідування за цим фактом.

Також нагадаємо, голова НАБ уточнив, які саме документи передав у бюро генерал Трепак, зазначивши, що йдеться про 841 аркуш із записами за 2008-2012 роки. Ситник також попередив про загрозу життю фігурантів записів із «чорної каси» Партії регіонів, а також розповів про перспективи документів як доказів у суді. «Ці документи можуть мати доказове значення разом з іншими доказами у разі проведення експертизи почерку та інших слідчих дій», – сказав тоді Ситник.