У Чернігові канонізацію святого посилено охороняють від прихильників УПЦ МП

7 Грудня 2011, 16:48

Як повідомили у міському відділі міліції, до охорони громадського порядку залучено кілька сотень міліціонерів, які контролюють територію поблизу Катерининської церкви, де проходить церемонія канонізації святого.

Посилені заходи безпеки вжиті з тим, щоб не допустити зіткнень між прихильниками Київського і Московського патріархатів. Адже напередодні парафіяни Катерининської церкви повідомляли про спроби влаштувати провокації з боку представників УПЦ Московського патріархату.

Божественну Літургію та чин канонізації (зарахування до лику святих) Меркурія Бригінского очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, у співслужінні єпископів та духовенства УПЦ КП.

2006 року Катерининську церкву, де розташовувався музей народно-декоративного мистецтва, передали козацькому товариству УПЦ КП. Представники УПЦ МП не погодилися з цим рішенням і встановили на знак протесту під храмом намет – так звану «похідну церкву», яка стоїть там і нині.

Довідка

Майбутній ігумен Меркурій народився 1870 року в селі Щаснівка Бобровицького району Чернігівської області та отримав при хрещенні ім'я Максим. У зрілому віці в Києво-Печерській Лаврі був пострижений у ченці. Пізніше висвячений у сан ієродиякона, а згодом прийняв сан ієромонаха.

У 30-х роках ХХ століття піддався гонінням з боку радянської влади. В кінці 1942 року отця Меркурія направили на парафію в село Бригінці. У 1946 р. його стараннями був збудований парафіяльній Свято-Троїцький храм. Упокоївся ігумен Меркурій 7 листопада 1956 і був похований на місцевому цвинтарі.

Ще за часів служіння парафіяльним священиком ігумен Меркурій користувався великою пошаною серед людей, до нього приїжджали хворі з проханням помолитися за зцілення. Після смерті ігумена Меркурія віруючі продовжили вшановувати його, приходячи до могили.

Документально зафіксовано щонайменше п'ять випадків чудесного зцілення від хвороб, переважно ніг, що відбулися після молитов на могилі ігумена Меркурія.

21 жовтня 2011 року Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату благословив зарахувати ігумена Меркурія Бригінського до лику святих для місцевого вшанування.