У Бундестазі розслідують зв’язки депутата “Альтернативи для Німеччини” з РФ

9 Квітня 2019, 10:56

У Бундестазі мають намір з'ясувати, чи не порушив депутат від правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини" Маркус Фронмаєр, підозрюваний в інтенсивних контактах з офіційними російськими особами, кодексу поведінки німецьких парламентарів і чи немає підстав для передання справи до прокуратури. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

Крім того, в уряді Німеччини звернули увагу на публікації в німецькій пресі про зв'язки Фронмаєра з РФ, однак наразі утримуються від коментарів.

 

Так, під таким заголовком "АдН. Путінські ляльки. Як Кремль використовує праву партію в своїх цілях" німецький тижневик Der Spiegel розповідає про результати спільного розслідування, проведеного разом з телекомпанією ZDF, британською медіакомпанії BBC й італійською газетою La Republica. 

 

Своєю чергою, сам Фронмаєр через свого адвоката повідомив, що "не знає про кремлівські плани, не розуміє, чому його називають "депутатом Бундестагу, що перебуває під абсолютним контролем", і запевняє, що "ніколи не шукав фінансової або медійної підтримки в колах російської політики".

 

Водночас офіційний представник канцлера ФРН Штеффен Зайберт у понеділок, 8 квітня, заявив, що в уряді "взяли до відома" публікації в німецькій пресі про підозри щодо Фронмаєра, але відмовився від коментарів, оскільки йдеться про депутата Бундестагу, а не урядового чиновника.

 

Також заступник голови німецького парламенту соціал-демократ Томас Опперман зауважив, що справою Фронмаєра, повинна зайнятися рада старійшин Бундестагу. Він вважає, що Фронмаєр мав стати для Кремля "лазівкою", яка відкриває доступ "до інституту Бундестагу, а не тільки до АдН".

 

Нагадаємо, до окупованого Криму 3 лютого 2018 року прибула делегація німецьких парламентаріїв з трьох регіональних парламентів ФРН. До її складу увійшли депутати від правопопулістської партії "Альтернатива для Німеччини".  Водночас посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що візит представників партії "Альтернатива для Німеччини" в окупований Крим може мати "плачевні наслідки".

96